Депутати написали лист Авакову через злочинність у Луцьку

Депутати Луцької міської ради прийняли звернення до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо зростання рівня злочинності у Луцьку через різні причини, зокрема невдале та непродумане проведення атестації.

Таке рішення прийняли під час засідання міської ради у середу, 28 вересня.

За словами депутата Ігоря Поліщука, зростання злочинності відбувається через “недостатньо продуманий та незрозумілий процес проведення переатестації працівників поліції, значне та необґрунтоване зменшення штатної чисельності атестованого особового складу, відсутність механізму поповнення сержантського складу працівників поліції, відсутність мотивації та адекватної оплати праці для слідчих працівників поліції, що займаються оперативно-розшуковою діяльністю, відсутність можливості проводити заохочення працівників поліції за досягнення, надмірне навантаження на слідчих, що унеможливлює проведення якісного та своєчасного досудового розслідування, відсутність достатнього матеріально-технічного забезпечення для нормальної роботи працівників Луцького відділу поліції”.

Йдеться про цифри, які раніше озвучив керівник поліції Луцька. Так, рівень злочинності на території міста зріс і у розрахунку на 10 тис. населення становить 107,7 (за аналогічний період минулого року – 67,2). До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено та розпочато досудове слідство у 3037 кримінальних провадженнях, що на 41% більше ніж за аналогічний період минулого року (2183). Переважну більшість із зареєстрованих кримінальних проваджень становлять злочини середньої тяжкості та тяжкі злочини. На 43,2% збільшилась кількість зареєстрованих злочинів проти життя та здоров’я.

Спостерігається суттєве зростання (на 75,2%) вчинених злочинів проти власності. Так, в Луцьку ріст крадіжок склав 81%, розбійних нападів на 150%; грабежів на 84,1%, шахрайств на 32,2%. Розкриття кримінальних правопорушень, за остаточними результатами досудового розслідування, що зареєстровані в поточному році, становить 14,1% (у 2015 році – 42,2%).

Натомість депутат Тараса Шляхтич відзначив, що деякі формулювання у зверненні – це “лише думка окремих осіб”, тому їх потрібно забрати. Зокрема йдеться про “недостатньо продуманий та незрозумілий процес проведення переатестації працівників поліції”. Проте його правку не підтримали.

А Павло Данильчук додав, що проблема зростання злочинності в тому, що нині “немає ніякої реформи”, адже фактично лише “змінили вивіску” та запустили патрульну поліцію. Також є неприхований конфлікт між старими міліціонерами та новими поліцейськими, – вважає Данильчук. Він запропонував внести в звернення пропозицію до Авакова внести правку щодо необхідності збільшити штат патрульної поліції у Луцьку, аби вона могла повноцінно патрулювати місто.

У підсумку звернення до Авакова підтримали 35 депутатів.