Луцькі депутати не звільнили від земельного податку військові об’єкти

Депутати Луцької міськради підтримали рішення звільнити від сплати земельного податку лише 3 із 13 об’єктів Міноборони в місті, зокрема частину для переведення кримських льотчиків та шпиталь. Натомість за приміщення обласного військкомату його муситимуть платити.

Таке рішення ухвалили під час сесії міськради у середу, 28 вересня.

Міський голова Микола Романюк порадив депутатам підтримати звільнення від сплати 51-го військового містечка (Привокзальна,14) та 54-го військового містечка (Стрілецька, 12). За його словами, на Привокзальну хочуть перевести військових льотчиків із Криму, тому це дозволить місту отримати вигоду за рахунок відбудови частини і проживання родин військових. Також підтримали звільнення від сплати податку військового госпіталю на вулиці Сенаторки Левчанівської.

Натомість не звільнили містечко № 50, – вул. Володимирська,1, № 52, (вул. Стрілецька,2, вул. Коновальця, 12а, пр. Грушевського,1), № 55 – вул. Стрілецька,6, № 61 – вул. Ківерцівська,1а, № 63 – вул. Стрілецька, 15, № 67 – вул. Винниченка, 8, № 69 – вул. На таборищі,4-6, № 75 – вул. Теремнівська, 85а – обласний військкомат.

Проект рішення щодо звільнення підтримав депутат Григорій Пустовіт. За його словами, “не варто показувати м’язи перед Міністерством оборони, коли в країні війна”. Його підтримали Сергій Шкода та Олександр Кравченко.

“До нас звертаються Збройні сили України з приводу звільнення від земельного податку. Давайте, враховуючи сьогоднішні реалії, їх звільним. Якщо буде йтися про ведення будівництва, ситуація зміниться автоматично”, – заявив Кравченко. За словами Шкоди, у бюджеті Міноборони просто немає грошей на сплату цього податку.

Аркадій Соломатін та Сергій Була не підтримали звільнення від земельного податку. За словами Були, частину об’єктів використовують в комерційних цілях. Тарас Шляхтич заявив, що фракція “Об’єднання “Самопоміч” не підтримує звільнення від земельного податку взагалі. А Юлія Вусенко переконана, що “місто має свою землю і повинно мати від цієї землі надходження”.

Натомість Павло Данильчук нагадав, що Збройні сили – це не тільки бійці на Сході, але і корумповані генерали та чиновники. Він допустив, що варто звільнити лише звільнення частини об’єктів.

Зрештою депутати звільнили три з 13 об’єктів.