Луцьк: екс-депутат відповів на звинувачення в корупції

Колишнього депутата Луцької міської ради Андрія Осіпова звинувачують у погрозах та корупції.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Таку інформацію оприлюднили 28 вересня під час сесії міськради.

Депутати виділили земельну ділянку на вулиці Даньшина релігійній громаді Іова Почаївського для будівництва церковно-притчевого будинку. Нагадаємо, що через цю землю з церквою судилися лучани.

За словами голови земельної комісії, депутата Євгена Ткачука, за цим стоять два колишні депутати міської ради. Мовляв, вони хотіли забрати в громади ці 12 соток.

Представник церкви, отець Олександр зауважив, що вже розроблений детальний план. На цій території буде недільна школа із гуртками для дітей. Священик підтвердив слова обранців громади щодо екс-депутатів. Так, він заявив, що йому погрожував Андрій Осіпов.

«Коли я його спитав: «ти з церквою судитися будеш?» він каже: «а що я клієнта маю втрачати?», – розповів отець Олександр. «А представник Жолнач, пан Зелінський, вимагав 20 тисяч доларів, бо багато витратив на хабарі», – пригадав священик.

Тож, окрім виділення земельної ділянки, депутати вирішили звернутися до правоохоронних органів із проханням вивчити факти про погрози і хабарництво.

Екс-обранець Андрій Осіпов у коментарі ВАРу розповів, що вважає ситуацію навмисно спровокованою.

«Мене не дивують слова Євгена Ткачука, бо усім відомо його упереджене ставлення до мене. Але, я відверто не розумію позиції Отця Олександра Вронського. Із цією людиною я майже не знайомий, я розмовляв із ним лише один раз, десь у квітні цього року. Він сам до мене звернувся і запитав про ситуацію із землею, яку він планує отримати в Луцькій міській раді. Я сказав, що по закону це земля належить до будівлі, яку придбала у міської ради громадянка Жолнач. Тоді я докладно пояснив йому, що його бажання будуватись на цій землі явно суперечить закону. Також я говорив, що не варто будувати культові споруди на спірній землі, забираючи ділянку в інших людей. Як на мене, це не лише суперечить етичним нормам, а і є звичайним свавіллям. Тим більше, що кілька років тому міська рада вже програла справу в суді за позовом Жолнач Б.З. Тоді суд встановив, що ця громадянка має право на цю земельну ділянку, оскільки є власницею будівлі», – зауважив Осіпов.

За його словами, це рішення є чинним і обов’язковим для міської ради. Мовляв, напевне, комусь захотілось створити колотнечу і втягнути у суперечку релігійну громаду, священника, міську раду і громадян.

«Під час зустрічі я здивувався бажанню священника будувати для себе будинок в цьому місці. Адже церква знаходиться на відстані десь приблизно кілометр від цієї ділянки. Проте, це усе вже не важливо. Є конфлікт. І його породили в міській раді. Шкода, що учасниками судового процесу є церква. Також прикро, що в стінах міської ради для надання драматичності чи маніпуляцій звучать слова із згадуванням віри та святих. Так, я в загальному обізнаний із цією ситуацією. Я раніше надавав правову допомогу Жолнач Б.Г. Проте протягом більше двох років я не маю ніякого відношення до цієї справи і віднедавна не проживаю у Луцьку. Але відтепер змушений буду ознайомитись із справою, також планую поговорити із священником Вронським щодо правдивості його слід про начебто погрози і вимагання з мого боку. Ті хто мене знають, розуміють, що я такого ніколи не робив і це не в моєму характері. Сподіваюсь, що Отець Олександр оговорився від хвилювання і найближчим часом усе з’ясується. Сподіваюсь, що усі розмують, що сваритись і проклинати – це неадекватно. А з’ясовувати спірні моменти в суді та інших державних органах – це нормально і цивілізовано. Я не бачу нічого поганого в тому, що юристи, яких найняла Жолнач Б.З. зараз судяться із міською радою та релігійною громадою. Жолнач є людиною похилого віку, маю сподівання, що цей конфлікт не завдасть шкоди її здоров’ю. Також я маю надію, що міська рада припинить провокувати конфлікти і буде виносити відповідальні рішення. Отож, далі побачимо», – підсумував Осіпов.