Луцьк: депутати звернулися до Кабміну щодо пільг для сімей загиблих бійців

Депутати Луцької міської ради просять Кабмін та Верховну Раду добитися гарантування пільг членам сімей військовослужбовців, які загинули у війні на Сході, за рахунок коштів державного бюджету.

Таке рішення прийняли під час сесії у середу, 28 вересня.

Як пояснив міський голова Микола Романюк, проблеми виникають під час міжміських перевезень, адже у містах та районах місцева влада вирішила це питання за рахунок своїх коштів.

Публікуємо фрагмент звернення із поясненням:

З 01.06.2015 набув чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. № 76-VIII в частині скасування пільгового проїзду окремих категорій громадян. На жаль, члени сімей військовослужбовців, які загинули внаслідок контузії, поранення чи каліцтва, отриманого в зоні АТО, з 01.06.2015 були позбавлені права пільгового проїзду у громадському транспорті.

У різних населених пунктах органи місцевого самоврядування взяли на себе забезпечення виконання цієї пільгової норми. Але через різні можливості, у кожному населеному пункті складається своя система забезпечення даної пільги.

Тому ми звертаємось до вас з клопотанням відновити на державному рівні гарантування пільг членам сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО за рахунок коштів Державного бюджету і передбачити відповідне фінансування в межах бюджетних призначень, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України».