На бюджет Луцька хочуть «звалити» ще 90 мільйонів витрат, – Григоренко

У проекті держбюджету на 2017 рік в рамках освітньої та медичної субвенції поки не передбачені гроші на енергоносії, тому за них, можливо, доведеться заплаити Луцьку. Загалом це близько 90 мільйонів гривень.

Про це заявив заступник міського колови Луцька Сергій Григоренко під час форуму «Реформа місцевого самоврядування на Волині: інструменти участі громадян» у вівторок, 27 вересня.

Григоренок розповів, що в результаті децентралізації Луцьку передали частину ПДФО, мито із виготовлення закордонних паспортів та акциз із алкоголю та тютюнових виробів, а ще луцький ЦНАП почав надавати послуги, які раніше давали інші органи. В результаті у 2015 році, порівняно із 2014 роком, бюджет збільшився на 105,8 мільйона гривень.

Проте передача закладів профтехосвіти на «плечі» Луцька, що коштує бюджету 52 мільйони гривень. За словами Григоренка, за ці гроші можна було б якісно повністю оновити проспект Волі та частину вулиці Лесі Українки чи відремонтувати приблизно 52 двори. До того ж, міська рада не може змінювати директорів профтехучилищ і розпоряджатися майном,  бо воно на балансі Міносвіти.

Друга велика стаття видатків, яку «повісили» на Луцьк – відшкодування пільгових перевзень. На це витрачають приблизно 30 мільйонів. Григоренко пояснив, що у Луцьку приблизно 50 тисяч пільговиків, які мають право безкоштовно їздити у тролейбусі. Проте місто може нормально «потягнути» лише фінансування 15 тисяч.

Щоб виправити цю ситуацію, посадовець пропонує запроваджувати монетизацію пільг чи дати право міським радам визначати категорїі пільговиків.

Третя можлива саття видатків – фінанування енергоносіїв для освітніх та медичних закладів, бо у бюджеті на 2017 рік ці витрати поки не перебачені. Заглом це близько 90 мільйонів гривень.

«Якщо вони на нас іще це покладуть, про якийсь розвиток місцевого самоврядування можна забути», – вважає Сергій Григоренко.

За його словами, асоціація міст буде звертатися до уряду, щоб держава таки фінансувала енергоносії.