Луцьк: просять «вибити» кошти на житло для родин загиблих атошників

У Луцьку депутатів просять підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів на будівництво житла для родин загиблих учасників АТО. Наразі у Луцьку 8 таких родин.

Про це йшлося 27 вересня під час засідання регламентної комісії.

Представник «Спілки воїнів АТО Волині» Ярослав Мудрик просив депутатів звернути увагу на питання виділення коштів щодо будівництва житла для родин загиблих учасників АТО. Мовляв, потрібне звернення на Кабмін, аби пришвидшити процес. За словами Мудрика, на сьогодні у Луцьку 8 один загиблих потребують житла. 2 сім’ї потребують 2-кімнатних квартир та шість родин претендують на отримання 1-кімнатних. Деякі із них стоять у черзі понад рік.

Він додав, що родини загиблих у Дніпрі поліцейських вже отримали квартири та грошові компенсації, хоча трагедія сталася лише позавчора. У Луцьку ж із родин загиблих атошників лише дві родини стали на облік цьогоріч, інші зареєстровані 2015-го року. «Рік минув, а нічого не відбулося, люди й досі чекають», – каже Мудрик.

Окрім того, є 5 інвалідів першої групи, на яких теж треба акцентувати увагу. Тож загальна потреба -13 квартир.

Він додав, що місто фактично не приймало рішень про виділення коштів – отримані квартири віддали за розпорядженням облдержадміністрації. Натомість депутати уточнили, що саме ОДА є розпорядником коштів. За їх словами, кошти, у разі їх виділення, передбачатимуть у бюджеті наступного року. Тож необхідно розробити текст звернення, і його можуть розглянути на сесії міськради у жовтні.

Натомість атошники розповіли, що аналізували досвід інших міст, і у багатьох випадках кошти виділяли саме наприкінці року. Тож зрештою домовилися, що 28 вересня зранку представники депутатського корпусу спробують отримати необхідні дані щодо виділених та необхідних коштів та встигнути розробити звернення до Кабміну щодо виділення грошей на будівництво житла для родин загиблих.

Відтак, якщо вдасться підготувати якісне звернення, його спробують внести до порядку денного завтрашнього засідання.