Луцьк має об’єднатися з Прилуцьким в перспективі, – посадовець

Хоча поки Луцьк та Прилуцька сільрада укладають тільки угоду про співпрацю, в перспективі за кілька років йдеться про намір об’єднатися.

Про це заявив заступник міського колови Луцька Сергій Григоренко під час форуму «Реформа місцевого самоврядування на Волині: інструменти участі громадян» у вівторок, 27 вересня.

Він нагадав, що Луцьк – найменший обласний центр у Західній Україні – лише 40 квадратних кілометрів. Навколо міста є 10 сільських рад – 8 у Луцькому та 2 у Ківерцівському районі. Проте Луцьк «не потягне» приєднання всіх 10 рад у найближчій перспективі, та й не всі на це погоджуються, тому бажано було б об’єднатися із 2-3 сільрадами. Це дасть місту перспективу на десятиліття, – вважає Григоренко.

За словами посадовця, підприємства, наприклад великі «Модерн експо», «Кромберг енд Шуберт», Гнідавський цукровий завод використовують інфраструтуру Луцька, проте платять податки у бюджет Луцького району і прилеглих сільрад. Ще місто мусить платити за нову землю під кладовище у Гаразджі.

Також у міськраді мусять шукати землі для бійців АТО у Баївській сільраді – близько 200 ділянок. За це у сільраді захотіли 8 мільйонів гривень на дорогу.