Луцьк: родини загиблих атошників не проти розширення стенду

Родини загиблих в антитерористичній операції лучан не проти розширення стенду Героям на Театральному майдані – вони підтримують таку пропозицію за умови збереження формату стенду.

Про це йшлося 27 вересня під час зустрічі родин загиблих в АТО лучані із представниками місцевого самоврядування.

На засіданні нагадали, що на сайті петицій зареєстрували звернення, аби розширити стенд і розмістити на ньому й фото загиблих мешканців області. Перший заступник міського голови Тарас Яковлев сказав, що до роботи щодо розширення вже взялися.

«Ми вже приступили цієї роботи. Однак у процесі пошуку джерел фінансування виникли пропозиції, щодо вигляду стенду. Тому остаточне рішення мають прийняти родичі загиблих лучан», – зазначив Яковлев. Депутат міськради та дружина загиблого на Сході айдарівця Майя Шостак ініціювала зустріч, аби озвучити позицію родин загиблих.

«Читаючи пресу, я бачу, що багато хто висловлює думку, а нашої спільної позиції немає», – сказала Шостак. На її думку, важливо почути родичів загиблих лучан, адже вони найчастіше мають змогу відвідувати стенд та слідкуватимуть за його станом.

Керівник ГО «Члени родин загиблих в АТО «Надія» Любов Карабан озвучила позицію родин загиблих бійців із Луцька. Відтак стенд, на якому розміщують фото та інформацію про лучан просять залишити у такому форматі як є. Поряд продовжити стенд із загиблими волинянами у такому ж форматі. Тож стенд, довжина якої зараз становить 7, 5 метра, продовжать на 10 метрів. На стенді розміщуватиметься фото загиблого, під яким будуть вносити дату народження та смерті.

Водночас, члени родин просять, аби інформацію про загиблих збирали у родин органи місцевого самоврядування. За словами батьків, вони вдячні волонтерам за допомогу,  проте тут просять не поширювати свою волонтерську діяльність. Нагадали і про пропозицію вносити до стенду й імена зниклих безвісти бійців. Родини проти такої ініціативи, адже батьки та дружини і досі чекають на повернення своїх рідних, тож не гоже писати їхні імена поряд із загиблими. Пропонували написати на стенді, аби безвісти зниклих не забували, але без уточнення імен та фото.

До слова, обов’язок зі збору інформації щодо загиблих волинян поклали на облдержадміністрацію, яка у свою чергу зконтактує із районами. Тож питання щодо фото рідні мають вирішувати саме там.