Луцьк: ТОП-5 петицій тижня

Станом на 27 вересня ТОП-5 петиції, на які тривав збір підписів, очолило прохання забезпечити освітлення території навколо гімназії № 18.

Про це йдеться на сайті Єдиної системи петицій.

Так, лучанка Ганна Бадьорна запропонувала у розділі «Благоустрій міста та будівництво» освітити територію школи.

«В зв’язку із погіршенням криміногенної ситуації в Луцьку та наближенням переходу на зимовий час, батьки стурбовані тим, що діти повертаються з навчання у другу зміну в цілковитій темряві», – пише жінка.

Наразі звернення набрало 73 голоси з 300 необхідних. До кінця збору голосів лишилося 10 днів.

Друга за популярністю пропозиція збільшити термін для збору підписів петицій до 60 діб, яку висунув Дмитро Василенко у розділі «Інші».

«Для можливості донести громаді РІДНОГО міста Луцька, про необхідність підтримати ту, чи іншу ініціативу не достатньо терміну 14 к.д. Пропоную збільшити кількість днів до 60 к.д. Така практика в більшому обласному центрі західної України в місті Львів, також наш сусід обласний центр місто Рівне, надає 45 календарних днів для збору підписів містян», – наполягає лучанин.

Станом на 27 вересня ініціативу підписали 65 осіб з 300 необхідних. Підтримати її можна протягом 10 днів.

Третє місце посіла петиція про заборону куріння на зупинках Романа Поліщука в розділі «Охорона здоров’я».

«Пропоную заборонити куріння на зупинках громадського транспорту.
Мало того, що всі люди дихають тим димом, так ще й 90% курців не в змозі донести недопалок до смітника», – йдеться у ній.

Ініціативу підтримали 25 лучан з 300 необхідних. До завершення збору голосів залишилося 13 днів.

Четверта у списку – петиція Романа Поліщука у розділі «Екологія» з запровадження адміністративної відповідальності за викидання сміття в невстановленому місці.

«Пропоную встановити смітники та запровадити адміністративну відповідальність (штрафи від 500 грн. або громадські роботи) за викидання сміття в невстановленому місці. Думаю це допоможе зробити місто чистішим. Думаю поліція (проанонсовані піші патрулі) в змозі організувати контроль», – йдеться у пропозиції.

Щоб міська рада розглянула і відреагувала на неї, вона повинна набрати 300 голосів за 14 днів. Наразі її підтримали 25 людей.

П’яту сходинку посіла ініціатива про перенесення пішоходного переходу біля історичного факультету СНУ імені Лесі Українки за зупинку, яку зареєстрував Олександр Пенкаля у розділі «Охорона здоров’я».

«Перенести небезпечний пішохідний перехід біля повороту (історичного факультету СНУ) за зупинку та встановити додатково світлофор. Щоб уникнути небезпеку збивання пішоходів, які переходять дорогу не у відведених місцях. Якщо таке вирішення проблеми не буде ухвалене. Можна зробити альтернативи у вигляді встановлення відеокамери, яка буде фіксувати правопорушення. За першим разом буде попередження, за наступним штраф у відповідному розмірі», – пише чоловік.

За петицію проголосувала 21 людина, віддати свій голос за неї можна протягом 8 днів.

0