Луцьк: батьки загиблих бійців хочуть відкласти встановлення нового стенду

Батьки загиблих і зниклих безвісти бійців АТО з Волині пропонують оголосити конкурс проектів та провести детальне обговорення проекту стенду на їх честь у центрі Луцька.

Про це йшлося під час “бюджетної” комісії Луцької міської ради у понеділок, 26 вересня.

За словами голови обласного координаційного центру допомоги учасникам АТО Інни Голдованської, не варто спішити та приурочувати відкриття стенду до 14 жовтня, адже потрібно порадитися із батьками, оголосити конкурс, а також обговорити пропозицію, чи варто долучати фотографії зниклих безвісти та полонених.

Такого висновку вона дійшла, порадившись із родинами загиблих із усієї області, які працюють із центром.

Голодованську підтримав і депутат Олександр Кравченко: “Саме в цьому питанні не потрібно спішити. Саме в цьому питанні треба зробити так, як хочуть родини загиблих. І, якщо ми будемо підлаштовувати це під певні дати в календарі, це буде неправильно”.

Його підтримав і Павло Данильчук: “Нам не треба саме до 14 жовтня відкривати. Це совєтський підхід – до дат відкривати. Давайте проведемо конкурс, залучимо фахівців із меморіалізації… Це центр міста, тут має бути залучена вся громадськість, яка розуміється на цьому”.

Він запропонував таки виділити 200 тисяч гривень, проте додатково оголосити конкурс та провести громадське обговорення.

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев відзначив, що також розглядають можливість встановлення пам’ятника бійцям АТО, однак конкурс на нього оголосять пізніше, коли щодо цього буде згода батьків та громади. Натомість стенд на Театральному майдані варто розширити, оскільки родини загиблих бійців із Луцька наполягають на збереженні нинішніх фотографій на місці.

У підсумку більшість депутатів підтримали пропозицію повести конкурс та громаське обговорення щодо меморіалізації бійців на Театральному майдані.