Іваничі: залишився тільки один суддя

Голова Іваничівського районного суду Анатолій Шумський вирішив поставити крапку у своїй суддівській кар’єрі.

Тепер його обов’язки виконує Ігор Нєвєров, – передає видання Буг.

Суд в Іваничах стикнувся з банальною нестачею кадрів. Щодня сюди надходять справи, які розглядає Ігор Нєвєров – єдиний суддя, що залишився. Навантаження на нього збільшилося в рази. Раніше тут працювали три судді.

За даними Вищої ради юстиції, з початку року від суддів надійшло понад тисячу заяв на звільнення. Причини, через які вони хочуть піти з посади, різні. Як відомо, вУкраїні працювало 7,5 тисячі суддів.

Як відомо, голова місцевого суду, його заступник призначаються на посади строком на п’ять років із числа суддів цього суду та звільняються з посад Вищою радою юстиції за поданням відповідної ради суддів.

“Залишився не весь апарат суду, бо згідно з чинним законодавством разом із суддею звільняється і його помічник. Раніше такого не практикувалось. Траплялось працювати в суді одному, проте лишалося два-три працівники, які допомагали, в основному готували проекти рішень. А тепер залишився я і мій помічник. Скільки ми можемо рішень підготувати за день? – два-три рішення, а потрібно вісім-десять. На сьогодні все втигати нереально. В інших районах така ж сама ситуація. Анатолій Шумський ще не звільнений. Є постанова Верховної Ради, але зараз він перебуває на лікарняному. Як тільки вийде – одразу пишемо наказ на звільнення”, – розповів Ігор Нєвєров.

Нинішній виконувач обов’язків голови Іваничівського суду працює в Іваничах з 2 лютого 2004 року. У Локачинському районі ситуація складається так, що невдовзі взагалі не буде кому розглядати справи та захищати право громадян на справедливість.

Це означає, що щодо осіб, які на території району вчиняють адміністративні правопорушення, складатиметься відповідний протокол, однак до адміністративної відповідальності вони не будуть притягуватись. Адже суд (коли в ньому нарешті з’являться судді з повноваженнями) буде змушений закрити всі справи про адмінправопорушення у зв’язку із закінченням строку притягнення осіб до відповідальності. Такі справи розглядаються виключно за місцем вчинення проступку і жодним законом не передбачена зміна суду, уповноваженого розглядати справи за ознаками територіальності.