Вулкани, гранати та винаходи: «Наукові пікніки» в Луцьку

У Луцьку розпочався уже традиційний науковий фестиваль «Наукові пікніки», який дивує цікавинками, винаходами та експериментами.

Розпочалися пікніки у неділю, 25 вересня.

«Наукові пікніки» у Луцьку зібрали та Театральному майдані більше 30 організацій, які діляться досвідом та експериментами.

Для відвідувачів у наметах представлені різні галузі суспільного життя та науки – технічні вироби, хімічні експерименти, дослідження організму людини.

Для охочих провести діагностику свого організму є можливість оцінити рівень функціонального стану системи кровообігу, виміряти ємність легень, індекс маси тіла та артеріальний тиск тощо. Також усі охочі мають змогу перевірити їжу, куплену в магазині на вміст шкідливих речовин.

Технічну сторону пікніків представляють робототехніки. Для любителів природи знавці природи підготували виставку макетів тварин та рослин.
Для тих, хто ще не обрав майбутню професію підготували переліки занять та консультації.

Організатори знайшли чим зайняти і найменших. Для діток діють різноманітні майстер-класи з малювання, конструкторів, ляльок-мотанок та ігротеки.

Цікаво, що на «пікніках» цікаво усім – і найменшим, і людям старших поколінь. Ба, навіть для домогосподарок влаштували цікаві експерименти із приготування різноманітних фігур із фруктів та овочів.

На пікніках можна отримати і знання, що стануть усім у пригоді. Національна поліція, рятувальники та пожежники представили виставки зброї та амуніції, і кожен охочий має змогу не тільки подивитися, але й доторкнутися до виставкових експонатів.
Громадська організація «Червоний хрест»  навчає відвідувачів надавати першу медичну допом

Організаторка проекту з  Волинського інституту підтримки та розвитку громадських ініціатив Заріна Дацик розповідає, що такі пікніки у Луцьку уже втретє. Цьогоріч до Луцька завітали і колеги із Чернівців. Також організатори планують долучати й інші міста.

Організаторка вважає основною метою таких зустрічей щоб показати людям наскільки цікавої та доступною може бути наука.