Перемога для тата: у Ковелі з почестями зустріли паралімпійця-чемпіона

У Ковелі з почестями та духовм оркестром зустрічали вихованця ковельської школи футболу Віталія Романчука, який у складі збірної України здобув золоту медаль на Паралімпійських іграх. Перемогу спортсмен присвятив батькові, якого недавно не стало.

Про цей йдеться у сюжеті “Телевізійного центру Ковель”.

“Дуже приємно, що так зустріли. Все дуже гарно: прийшли люди, емоції. Я навіть трохи забув про втому, бо був важкий переліт. Мені сподобалося, що наша влада не забуває паралімпійців, інвалідів. Після кожної гри я дзвонив додому. Всі підтримували. Говорили, що весь Ковель дивиться, вболіває. Всі говорили: “молодець”. Я думаю, це більше надихало. Родина мені допомагала”, – розповідає чемпіон Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро Віталій Романчук.

У футбол Віталія привів батько. За кілька місяців до Паралімпіади в Ріо його не стало.

“Психологічно важко було. Але я зібрався. І цю перемогу я присвячую пам’яті мого тата. Я їхав і сподівався, що візьму золоту медаль. І що я можу щось таки зробити для нього у цьому житті”, – каже Віталій.

“Він дуже був життєрадісний за Віталія, футболу взагалі. Скільки часу ще було до тої паралімпіади, а він все переживав, коли Віталій поїде. Не міг дочекатися. Все наперед спішив. Так сталося… він його навчив, брав скрізь з собою…”, – говорить мама Віталія Євгенія Мойсеївна.

Золота медаль Паралімпіади Віталія Романчука — перша в історії Ковеля. Тому це спільне свято для всіх. Зі сцени чемпіона привітали секретар міської ради Віра Федосюк, рідні та друзі. Особливо старанно Віталій виводив свій автограф для вихованців ковельського відділення “Інваспорту”. Для них його успіх — приклад того, як треба долати життєві труднощі та вірити в себе.

“Мені приємно згадати, як 12 років тому ми проводили зустріч з паралімпійцями, які приїхали з Сіднею: три паралімпійця повернулися і наш знаменитий земляк – Юрій Тимофеєв… Зал був переповнений. Фото, емоції, запитання. І ми тоді мріяли вже про свою паралімпійську медаль нашого ковельчанина. І сьогодні ця мрія збулася…”, – каже заслужений тренер України Валерій Дружинович.

\