Волиняни, які причетні до нападу на прикордонників – за гратами

Двоє чоловіків, які причетні до нападу на прикордонників, сидітимуть за гратами 60 діб.

Системні заходи, які проводить Державна прикордонна служба України з протидії протиправній діяльності на державному кордоні, нівелюють наміри злочинних елементів з їх незаконними оборудками. В свою чергу останні, аби продовжувати займатися контрабандним «бізнесом», шляхом підбурювання місцевого населення все частіше намагаються фізично перешкоджати виконанню службових завдань прикордонним нарядам, – цитує Інформаційне агентство Волинські Новини помічника начальника загону – начальника прес-служби Олега Личковського.

Нагадаємо, 21 вересня на Волині близько 20 людей здійснили спробу блокувати прикордонників, щоб звільнити контрабандистів, які несли в Білорусь товари.

За деякий час до цього прикордонні наряди відділу «Доманове» Луцького загону затримали у Ратнівському районі двох порушників. Українці саме намагалися перенести пакунки через кордон до Білорусі на напрямку українського населеного пункту Сільця Млинівські.

Невдовзі до місця затримання правопорушників прибули місцеві жителі в кількості до 20 осіб на транспортних засобах. Вони блокували прикордонні наряди, нецензурно висловлювались та погрожували охоронцям кордону розправою. Ігноруючи усні вимоги прикордонників, невідомі почали відтісняти затриманих від правоохоронців, продовжували вести себе агресивно у ставленні до складу прикордонних нарядів, та розпочали фізичний опір. У зв’язку з цим прикордонники змушені були здійснити попереджувальні постріли вгору, після чого група місцевих жителів, швидко сівши в автомобілі, втекла з місця події в напрямку населеного пункту.

Наступного дня під час проведення спеціальних заходів щодо пошуку нападників прикордонники спільно з поліцією та прокуратурою виявили та затримали у районному центрі двох організаторів незаконного переміщення товарів через державний кордон, які причетні до нападу на військовослужбовців.

Наразі їм оголосили підозру у вчиненні злочину передбаченого частиною 2 статті 342 ККУ «Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу» та частиною 2 статті 345 КК України «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу». В рамках кримінального провадження районний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб.