У рожищенських школярів – проблеми з харчуванням

Рожищенські чиновники прокоментували ситуацію з харчуванням школярів.

Про це інформує Район. Рожище.

Активісти громадської організації «Самооборона» надіслали запит до Рожищенського відділу освіти, аби дізнатися за яким механізмом здійснюється харчування в ЗОШ міста та району і чому нині є проблемою купити їжу в шкільній їдальні навіть за гроші.

Самооборонівцям пояснили, чому відмовляються харчувати дітей у рожищенських школах. Про це вони повідомляють на своїй сторінці у Facebook.

«Якщо коротко – то немає потреби. Кількість дітей пільгової категорії, яким держава гарантує безоплатне харчування, не перевищує 60 у кожній зі шкіл району. А, отже, згідно нормативів кількість ставок кухарів має бути відповідною. Нема 60 пільговиків – нема ставки кухаря. Нема кухаря – нема страв. А отже дітям доводиться покидати шкільне подвір’я і бігати до продуктових крамничок, часто витрачаючи гроші, які дали батьки, на не зовсім корисний обід.

От вам і зміни до Закону України «Про охорону дитинства» та «Про загальну середню освіту».

Не зрозуміло тільки одне: невже влада усіх рівнів думає, що решта дітей не хоче їсти? Чому ніхто не порушує це питання? Яким буде здоров’я нинішніх учнів початкової школи, якщо їм не забезпечити нормальне харчування? Яким буде навчання на голодний шлунок? Чи безпечно це, коли діти на перерві бігатимуть містом, щоб купити чогось смачненького?», – йдеться у повідомленні.

Директор Рожищенського НВК №4, в якому навчається понад 600 учнів, Юрій Яблонський, не приховує свого невдоволення такими шкільними змінами. Мовляв, у школі працює кухар лише на 0,5 ставки, а дітей багато.

«Те, що відмінили харчування в 1-4 класах, на мою думку, є неправильним. В європейських державах харчують школярів молодших класів, не залежно від того чи бідна, чи багата сім’я. Вони й так не мають розуміння, щоб їм купити маючи батьківські кошти. Шкільна їдальня мусить функціонувати на повну потужність. За меню, яке затверджене санстанцією, дітям пропонується на кожен день свіжа їжа. Не тільки молодші школярі, а й старші діти мали б можливість поїсти. Адже, уявіть собі, що учні старших класів навчаються до 15-ої – 16-ої години, їм не один, а два рази не мішало б поїсти», – розповів директор гімназії.

Донедавна в навчальному закладі харчували виключно дітей пільгових категорій, нині охопили ще й молодші класи, яким обід обходиться по 6,65 гривні. На гарячі обіди вже записалося близько 200 учнів.

За словами кухаря школи Оксани Ткачук, нещодавно у школу приходили представники районної адміністрації та пообіцяли, що з 1 жовтня дадуть ще одну ставку кухаря, аби їдальня працювала на повну потужність, як раніше. Однак, мовляв, одиниця вводиться лише до кінця поточного року.

Жінка переймається такою ситуацією, бо як мати, розуміє, що діти повинні отримувати повноцінне харчування.

«Серед чиновників «ходять» розмови про те, що для шкіл «було б добре» віддати їдальні для організації харчування дітей, приватним підприємцям. Проте, кому це добре? Питання зовсім інше. Віддати, наприклад, їдальню НВК №4, де зроблено все власними силами та коштами, налагоджена робота, все в хорошу стані та ідеально функціонує, просто нерозумно. Тут, навіть, душова кабінка спеціально для працівників кухні є! Словом, треба лише підтримки держави і все стане на свої місця», – йдеться у повідомленні.