Луцький депутат просить програму відновлення українських кладовищ у Польщі

Крім прийняття звернення про засудження польський звинувачень щодо “геноциду”, потрібно розробити обласну програму підтримки відновлення українських кладовищ у Польщі, адже його фінансують лише за рахунок коштів волонтерів та спонсорів.

Про це розповів депутат Микола Собуцький під час засідання “регламентної” комісії Луцької міської ради 23 вересня.

Собуцький підтримав проект рішення міськради “Про звернення Луцької міської ради щодо рішення польського Сейму про визнання подій 1943-1945 років на Волині геноцидом”, проте нагадав, що також слід дбати і про українські кладовища у Польщі.

“Коли українське кадовище заростає лісом – це ненормально. Ми їздимо, прибираємо, білимо, в’яжемо українські рушники на пам’ятники і вже навіть поляки бачать, що це українське кладовище”, – розповів Собуцький.

Також він нагадав, що поляки досі офіційно не відкрили меморіальний комплекс загиблим українцям у Сагрині, де поляки вбили близько 1200 українців, хоча у Павлівці комплекс для вшанування загиблих поляків вже відкритий.

Тому потрібна обласна програма підтримки поїздок українських волонтерів, щоб відновлювати такі кладовища, адже поляки системно фінансують відновлення на території Волині своїх кладовищ та встановлення інших пам’яток, – вважає Собуцький.