Луцька спілка воїнів АТО просить прийняти міську програму для демобілізованих

У Луцьку діє програма підтримки воїнів АТО, проте немає належної підтримки демобілізованих, хоча саме зараз вони залишилися без необхідного захисту та підтримки.

Про це йшлося під час “регламентної” комісії Луцької міської ради 23 вересня.

Голова Луцької міської організації спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський розповів, що нині у Луцьку немає програми підтримки демобілізованих бійців, зокрема їх реабілітації. Із 686 учасників АТО в місті реабілітацію пройшли тільки 16, а санаторно-курортне лікування – 11.

Його підтримав депутат Ігор Поліщук, адже в районах Волині вже є такі програми, що включають соціальну адаптацію, психологічну реабілітацію, допомогу у пошуку роботи, тимчасовій зайнятості, житла та інші важливі напрямки.

Він запропонував провести спільне засідання “регламентної” комісії та департаменту соцзахисту, щоб розробити у Луцьку програму підтримки демобілізованих і прийняти її вже на жовтневій сесії. Також Поліщук вимагає від заступника міського голови Сергія Григоренка прозвітувати про виконання програми підтримки бійців.

За словами депутата Олександра Кравченка, який служить у ЗСУ за контрактом, останні військові 10-денні збори показали, що “хлопці більше не хочуть стояти за цю державу, бо держава про них фактично забула”.

Він наполягає, що бійцям, які воювали у 2014-2015 роках, така реабілітація потрібна, як мінімум, щорічно, проте зараз вона залишається на плечах волонтерів та благодійних фондів. У Луцьку є програма підтримки лише діючих учасників АТО. Також потрібно створити “єдине вікно”, де бійці, які повертаються, можуть отримати всю необхідну допомогу.

А представник обласної спілки учасників АТО Ярослав Мудрик закликав Луцьку міську раду також звернутися до прем’єр-міністра, щоб держава виділяла кошти на квартири сім’ям загиблих учасників АТО з Луцька.