Заступник Гройсмана перевірив ремонт траси Луцьк-Львів

Віце-прем’єр міністр України Володимир Кістіон та голова Волинської облдержадмінстрації Володимир Гунчик проінспектували ремонт дороги Львів-Радехів-Луцьк. Поблизу села Терешківці Горохівського району Кістіон спостерігав за роботою “Укртрансбезпеки”, працівники якої демонстрували роботу вагового комплексу.

Робочий візит віце-прем’єр відбувся 22 вересня.

За словами Гунчика, відремонтована дорога руйнується через рух перевантажених автомобілів. Тож ваги є ефективним способом, аби боротися із порушниками за допомогою штрафів. Цьогоріч в області від квітня зважили 2300 автомобілів. Значна кількість авто їхала із порушеннями режиму, за що на них наклали штрафів на понад 800 тисяч гривень.

Віце-прем’єр поцікавився, скільки штрафів вже сплачено. Представник “Укртрансбезпеки” повідомив, що близько 300 тисяч.

За його словами, складність стягнення фінансових покарань в тому, що повністю не налагоджений механізм цієї процедури. Ускладнює ситуацію й те, що відповідальність за перевантаження несе лише перевізник, а замовника не притягують до відповідальності.

За словами Кістіона, у цьому напрямку саме ведуть роботу в Кабінеті міністрів.

Нині в області облаштували сім майданчиків, де могли б працювати ваги, проте наразі не вистачає ваг, адже працює лише один мобільний ваговий комплекс. Вартість комплексу – приблизно 800 тисяч гривень.

За словами Гунчика, Волинська область готова долучитися до проекту із закупівлі приладів на умовах співфінансування. Тобто із необхідних 4 мільйонів область може виділити лише половину. Тому ще принаймні 2 мільйони треба із держбюджету Натомість Кістіон повідомив, що в уряді планують виділити 70 вагових комплексів на всю Україну, тож 3 чи 4 дістанеться й Волинській області.

Після звіту віце-прем’єр запропонував поглянути, чи вага справжня. Працівники зупинили та зважили великогабаритний автомобіль із Білорусі. Ваги показали, що відхилень від обмеження вагових норм немає.