Луцьк: відкриють меморіальну дошку видатному льотчику

У Луцьку відкриють пам’ятну дошку відомому пілоту Костянтину Арцеулову.

Про це інформують у прес-службі організації волинських авіалюбителів “ОВАЛ”.

24-го вересня о 12:00 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки видатного військового пілота, який вперше в історії світової авіації льотчик вивів літак зі штопора, Констянтина Арцеулова. Дошку відкриють на однойменній вулиці –  на стіні будинку № 1.

До слова, пілот був онуком художника-мариниста Івана Айвазовського.

“Ім’я Арцеулова тісно пов’язане з Луцьком, адже в серпні 1916 року він проходив службу в складі 8-го авіаційного загону винищувачів Царської Армії Російської Імперії, який на той час дислокувався в Луцьку. В небі над Луцьком Арцеулов збив 18 ворожих літаків”, – йдеться у повідомленні.

До слова, відомий військовий пілот у серпні 1916 року служив у складі 8-го авіаційного загону винищувачів Царської Армії Російської Імперії, який на той час дислокувався в Луцьку.

Як повідомляють активісти, наприкінці 1980-х років на будинку № 1 на вулиці Арцеулова в Луцьку вже встановлювали меморіальну дошку авіатору, однак на початку 90-х її зняли і до цього року її вважали зниклою. Проте в квітні цього року, завдяки ГО “Волинський щит” та її керівнику Ігорю Левчуку, цю дошку знайшли.

Участь у відкритті меморіалу візьмуть члени авіаційних ветеранських організацій Луцька, військові авіатори, представники Повітряного Командування “Захід”, Організації Волинських Авіалюбителів “ОВАЛ”, Луцького Аероклубу “Крила Волині”, Луцького авіамодельного гуртка та інших авіаційних та історико-краєзнавчих організацій Луцька.

Після урочистої церемонії відкриття в актовому залі Волинського ліцею з підвищеною військово-фізичною підготовкою відбудеться показ документального фільму “Крила Арцеулова”, знятого на аматорській кіностудії “Волинь” Борисом Ревенком.

Відвідати захід можуть усі охочі.