Шахті №10 шукають приватного інвестора

Вугільна промисловість в Україні потребує детального аналізу, аби визначити рентабельність роботи шахт. Щодо Волині, то розвиток її вугільного потенціалу тісно пов’язаний із можливостями для добудови та видобування вугілля на шахті №10.

По це йшлося 22 вересня під час зустрічі віце-премєр міністра України Володимира Кістіона та голови Волинської обласної держадміністрації Володимира Гунчика.

За словами Кістіона, понад 55% енергії, яку виробляють у країні, належить галузі атомної енергетики. Тож її він вважає базовою. Проте вугільна галузь теж є дуже важливою та потребує підтримки.

«У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості працюють над загальною концепцією бачення розвитку вугільної галузі. Тобто ми маємо самі для себе зрозуміти чого ми хочемо досягти, за який час і які фінансові ресурси для цього потрібні», – зазначив Кістіон. На території України є 32 державні і шахти, та лише на 4 собівартість видобування нижча за ціну на вугілля.

Що стосується Волині, то Кістіон зазначив, що знає проблематику та сподівається на .підтримку ініціатив щодо 10-ої шахти. За словами віце-прем’єра, прогнозовано, що собівартість вугілля на шахті №10 становитиме близько 800 гривень, тому проект має перспективу. Володимир Гунчик додав, що перспектива Волинського вугільного басейну базується лише на шахті №10. До прикладу, шахта «Бужанка» дає вугілля із дуже високим показником зольності, тож шахта не має перспективи.

«Нормально працює шахта №9, їй треба трохи допомогти, оновити обладнання, але це єдина шахта поки що, яка дає вугілля, яке без збагачення іде на ТЕС», – розповів Гунчик.

Таке ж вугілля мала б давати і шахта №10. Перспектива її розвитку за словами Гунчика – співпраця держави і приватних власників.

«Якщо ми кажемо, що маємо викачати із держбюджету мільярд гривень і направити на десяту шахту, то це напевне неправильно», – каже Гунчик.

Тож у проект треба завести інвесторів та розробити чіткі плани. Держава має виступити гарантом. Гунчик розповів, що готується проект.

«Якщо зможемо об’єднати зусилля, то ми не лише енергонезалежна область, а й енергонезалежна країна», -підсумував губернатор.