Матвіїв: «…заставляли мене видати містобудівні умови…»

Заступник начальник управління містобудування та архітектури Луцької міської ради, головний художник міста Ярослав Матвіїв вважає, що його звільняють з мерії через принципову позицію щодо ряду проектів забудови в обласному центрі. На це перший заступник міського голови Тарас Яковлев відреагував словами «Це маячня!».

20 вересня Матвіїв отримав повідомлення про скорочення його посади, – пише інтернет-видання Волинь24.

«Відповідно до розпорядження Луцького міського голови від 16.09.2016 року № 71-ра «Про внесення змін в штатний розпис управління містобудування та архітектури Луцької міської ради» у зв’язку зі змінами в організації праці посада заступника начальника управління, художника міста підлягає скороченню 21 листопада 2016 року» – йдеться у документі.

 

«ВЖЕ НЕ МОЖНА І СЛОВА СКАЗАТИ!» – МАТВІЇВ

«Почалося все ще з Театрального майдану. Я – не проти підземного переходу, але проти підземного базару і вантажного ліфта біля пам’ятника Лесі Українки», – стверджує Матвіїв.

«Крім того, владика Михаїл хотів зробити кафе при вході в собор, а над туалетом – хотіли зробити багатоповерхову забудову. Це – абсурд. Всі мовчали і я один фактично зарубав цю ідею», – розповідає Матвіїв про свою позицію.

Запевняє, що схожих питань – багато, і не завжди вдавалося зберігати нейтралітет і навіть – терпіння.

«Приходила якось до міського голови жінка, мала всі дозволи на кіоск, голова пообіцяв, що конструкцію не будуть зносити. Через пару днів – зносять її кіоск з товаром. Мене запросили на депутатську комісію і я сказав, що неправильно прийняли рішення. Мені за це винесли догану. То виходить, що вже не можна і слова сказати, висловити свою думку?» – обурюється посадовець.

Чиновник каже, що винесення догани було першим кроком у намірі звільнити його за статтею. Проте керівництво не розраховувало, що Матвіїв подасть в суд на цю догану.

Головний художник переконаний, що основна причина його скорочення – конфлікт навколо забудови на вул. Ковельській, 17 в Луцьку.

«Я так зрозумів, Ковельська, 17 – це основне, за що вони мене… Заступник міського голови Тарас Яковлєв та депутат Андрій Козюра, який лобіює цю забудову, заставляли мене видати містобудівні умови… Всупереч кримінальному кодексу, генеральному плану, здоровому глузду зрештою, я мав дати дозвіл на будівництво дев’ятиповерхового будинку навколо Старого міста… Це ж абсурд!».

«Вже ніяк не можуть зі мною справитися, то вирішили скоротити посаду», – стверджує Матвіїв.

 

«СКАЗАВ, ЩО ВІН ХУДОЖНИК НА 10 %. ТО НАЩО НАМ ТАКИЙ ХУДОЖНИК?..» – ЯКОВЛЕВ

Перший заступник луцького міського голови Тарас Яковлев заявляє, що Ярослав Матвіїв не справляється зі своєю роботою.

«За останні 3,5 року я не бачу роботи головного художник міста… Він не працює над розвитком міста. Наприклад, він навіть ні разу не зібрав підприємців, аби запропонувати їм дієве рішення з оновлення фасадів у центральній частині. Абсолютно безініціативний», – каже Яковлев.

Віце-мер каже: коли зробив зауваження Ярославу Матвіїву стосовно його безініціативності, той відповів, що «є головним художником міста тільки на 10 %». Мовляв, решта 90% – це його робота, не пов’язана з посадою художника.

«Тоді й виникло питання щодо доцільності такої посади» – пояснює Тарас Яковлєв логіку появи рішення «скоротити посаду головного художника».

Окрім того, Яковлев стверджує, що жодного разу не змушував Матвіїва видати містобудівні умови на «будівництво дев’ятиповерхового будинку навколо Старого міста».

«Це повна маячня! Забудова на Ковельській,17 – це все ще проект, який розглядає Архітектурно-будівельна рада міста. Архітектори-експерти ще не сказали свого остаточного слова. Про які вимоги до Матвіїва може взагалі йти мова?!» – дивується Яковлев.

«Більше того, я сам не склав остаточної думки про доцільність забудови на Ковельській, 17. Я вважаю, що свої оцінку мають дати архітектори», – додав Яковлев.

 

«НЕ ВПЛУТУЙТЕ НАС У ЦІ «РОЗБОРКИ» – ЗАБУДОВНИК

Депутат Луцької міської ради Андрій Козюра теж заявив, що не розуміє, про які «змушування» веде мову Матвіїв.

«Звісно, такого не було. Очевидно, що моє прізвища в контексті забудови на Ковельській, 17 згадують, бо я частково представляю інтереси забудовника тієї ділянки, надаю послуги юриста. І коментувати питання забудови без дозволу клієнта не маю права. Тому за коментарями вам краще звернутися до компанії-забудовника», – прокоментував Козюра.

У прес-службі компанії «UBC», яка має намір здійснювати будівництво на Ковельській, 17 заявили:

«Вкотре наголошуємо, що будемо освоювати ділянку на Ковельській,17 з врахуванням усіх вимог, які ставить для цього законодавство. Ми розуміємо сусідство історико-культурного заповідника, тому готуємося до будівництва, детально вивчаючи містобудівну документацію, враховуючи історичну особливість земельної ділянки, враховуючи рекомендації і зауваження експертів-архітекторів».

Окрім того, у прес-службі «UBC» додали:

«Робота над проектом забудови в жодному разі не може впливати на будь-як кадрові рішення керівництва Луцької міської ради. Ми ведемо бізнес прозоро, і будемо здійснювати забудову строго у законних межах. Ми не маємо жодного стосунку до того кадрового рішення, про яке ви запитуєте. Просимо вас не пов’язувати на з цим питанням».