Проблема на районному рівні, ‒ Гунчик про скандал із газетою

Голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик знає про проблему роздержавлення ківерцівської газети «Вільним шляхом» та сьогодні призначить там аудиторську перевірку.

Про це він повідомив 19 вересня.

«Голова обласної державної держадміністрації сьогодні підпише доручення про аудиторську перевірку діяльності цієї редакції. Якщо буде підтверджено, що там немає ніяких зловживань… ми будемо зустрічатися із представниками місцевих органів влади та редакції для того, аби ці питання врегулювати», ‒ розповів Гунчик.

За його словами, якщо будуть встановлені факти порушень, то інформацію передадуть у відповідні органи. Зараз же голова ОДА не бачить необхідності робити попередню оцінку, бо сьогодні конфлікт «на районному рівні», у якому губернатор не вбачає «фінансової сторони».

«Одна сторона говорить одне, друга говорить друге. Голова адміністрації хоче бачити реальну картину з точки зору ефективності використання і непорушення фінансової дисципліни», ‒ додав Гунчик.

Тож, за справу візьметься відділ боротьби з корупцією, аудиторський відділ та державна фінансова інспекція. Натомість заступник голови Незалежної медіапрофспілки та голова страйкового комітету Олександр Тарасов зазначив, що питання стосується роздержавлення, а райдержадміністрація підкоряється облдержадміністрації.

«Губернатор самоусувається, і ми бачимо тут клановість, що обласна адміністрація не хоче ніяким чином вплинути на районну адміністрацію, яка є співзасновником цієї газети», ‒ вважає Тарасов.

Тому тему він пообіцяв підняти сьогодні на спільній прес-конференції ЗМІ, міжнародних організацій та прокуратури.

«Всі розповіді про фінансові порушення, адже був проведений аудит… Це немає жодного стосунку до роздержавлення», ‒ додав Тарасов. Зараз колективу мають дати можливість роздержавити, тож страйк буде тривати, аж поки вимоги страйкарів не задовольнять.

Після спілкування із Гунчиком страйкарі пішли до голови облради, якого не виявилося на місці. Тож до них вийшов перший заступник голови облради Олександр Пирожик. «На минулій сесії це питання звучало, був депутатський запит депутата Грицюка, який підтримало більшість колег», ‒ пригадав він. Звернення було адресоване на поліцію та прокуратуру. Тож, у 30-денний термін звернення розглянуть та нададуть відповідь.

Окрім того, Гунчик і сам є депутатом, тож є присутнім на сесії та знає про ситуацію. Натомість страйкарі наполягали, що обласна рада має прийняти звернення до кабміну та поставити губернатору «незручні питання».

«Я був в них в редакції влітку, спілкувався із колективом. Я так розумію, що сторони зайняли жорстку позицію», ‒ додав Пирожик. Натомість Тарасов нагадав про незаконне забирання приміщення, внесення змін до статуту тощо.

Зрештою Пирожик запропонував залишити звернення на імʼя голови облради, яке винесуть на профільну комісію та, у разі схвалення ‒ на наступну сесію облради.

14393765_1794213087524175_279794014_o 14408126_1794212880857529_1275800296_o