Луцьк: просять перевірити законність «Варти порядку» в облраді

У Луцьку журналісти викликали поліцію, аби перевірити законність перебування у приміщенні обласної ради громадського формування із охорони громадської безпеки та порядку «Варта порядку» та написати заяву про перешкоджання потраплянню журналістам до приміщення облради.

Це відбулося 19 вересня.

Журналісти, які прийшли на акцію представників трудового колективу ківерцівської газети «Вільним шляхом», хотіли поспілкуватися із головою облради Ігорем Палицею. Проте перед входом до обласної ради представники «Варти порядку» повідомили, що він у відрядженні.

Журналісти захотіли зайти у приміщення, проте представники громадського формування запитали, для чого їм це. Натомість представники ЗМІ повідомили, що мають право безперешкодно заходити до адміністративних приміщень. Представник «Варти порядку» пропустив заступника голови незалежної медіапрофспілки Олександра Тарасова, але не хотів пропускати решту представників ЗМІ. Зокрема, одну із журналісток тримали за руку. Проте журналісти наполягали, що мають таке право, адже будівля є комунальною власністю.

Зустрітися із представникам ЗМІ вийшов керуючий справами облради Дмитро Дубняк. Він сказав, що аби отримати відповідь про підстави, треба оформити письмовий запит. На зауваження журналістів, що існує й рівноцінна форма усного запиту, він ніяк не відреагував. «Надішліть запит і отримаєте відповідь… Я готовий відповісти на письмовий запит», ‒ сказав Дубняк.

Тож журналісти почали питати, чи має право громадське формування виконувати функції охорони в облраді та якою є зброя, яку носять представники громадського формування. Журналісти просили й представників правоохоронних органів перевірити підстави перебування представників формування.

Зрештою, журналісти викликали поліцію та очікують на слідчо-оперативну групу. Пізніше питання, на яких підставах у приміщенні облради знаходиться «Варта порядку» поставили Олександру Пирожику.

«Я веду прийом людей навіть тоді, коли у мене неприйомні дні. Я відповідаю за себе», ‒ зазначив заступник голови облради. За словами Пирожика, «якби у них не було підстав, їх би тут не було». «Ці питання треба задавати безпосередньо голові», ‒ Пирожик сказав, що не знає, на яких підставах.

Тож журналісти залишилися в приміщенні облради чекати на представників правоохоронних органів, аби написати заяву.

14374657_1794206067524877_42359934_o