Рожище: в об’єднання атошників – нова домівка

Громадська організація «Рожищенське районне об’єднання воїнів АТО» переїхала в новий офіс.

Приймальня громадської організації розташована у торговому комплексі «Теплоцентр», за адресою Шевченка, 4 Д, на третьому поверсі. Усі питання, які стосуються демобілізованих бійців АТО будуть у полі зору саме цієї структури, яка береться відстоювати їх права, – пише Район.Рожище.

Перед відкриттям офісу відбулась зустріч громадської організації із представниками влади району та депутатами обласної і районних рад. За рік, відколи створена громадська організація, і яка на сьогодні налічує 50 чоловік, вдалось зробити чимало хороших справ. Про це доповів голова ГО «Рожищенське районне об’єднання воїнів АТО» Руслан Мигдалюк.

«Ми захищаємо соціальні та економічні інтереси учасників бойових дій в зоні АТО, сімей загиблих та безвісти зниклих. Коротко, чим ми займались. Організація транспортування і поховань загиблих. Ми захищали інтереси у судах проти наших бійців з 51-ої ОМБР.
Ми направляли звернення до Президента, Генпрокурора і головного військового прокурора України щодо наших бійців. Щоб справи проти наших воїнів були закриті, ми пікетували військову прокуратуру Луцького гарнізону. Також долучались до заходів з нагоди Дня захисту дітей та зініціювали міні-турнір з футболу, присвячений загиблим бійцям в Іловайському «котлі», – розповів Руслан Мигдалюк.

Не секрет, що багато питань, які стосуються насамперед соціальної підтримки воїнів АТО, вимагають фінансового забезпечення. Начальник районного управління фінансів Лілія Клебанська розповіла, що в районі є прийнята Програма підтримки воїнів АТО, але вона не досконала. Громадська організація не є бюджетною установою, тому з фінансовим забезпеченням тут є проблеми.

«Зрозумійте нас правильно. Дуже важко працювати з бюджетними коштами, – зізналась голова РДА Інна Гайворонська. – Тому ми повинні відпрацювати алгоритм співпраці. На наш погляд, сьогодні найголовніше, підтримка сімей загиблих. У нас таких є шість. Але одні сім’ї отримали державну допомогу, а інші – лише з обласного бюджету. Не кожному демобілізованому воїну вдалось адаптуватись до мирного життя. І над цим потрібно працювати».

Депутат обласної ради Сергій Котюк пообіцяв, що буде сприяти демобілізованим бійцям АТО у вирішенні земельних питань.

«Те, що я зможу зробити, як депутат, – крапля у морі. – Але повірте, буду намагатись зробити все, щоб хлопці отримали земельні ділянки під будівництво і ведення господарства. Такі можливості є».

Рожищенський міський голова В’ячеслав Поліщук наголосив на такому понятті як «порозуміння» між владою і громадським об’єднанням бійців АТО.

«Громадська організація не може фінансуватись владою. Ми вам допомагатимемо, але вмійте донести до нас свої вимоги. По-перше, земельні питання. Мені, як міському голові, прикро, що земельні ділянки у попередні роки роздавались направо-наліво. Брали для внуків і правнуків. І більшість з них – не будувались. Маємо таку проблему».

На жаль, згідно із законодавством, ми не маємо можливості провести інвентаризацію усіх виділених міськрадою земель. У нас є всього-то 4 га вільної землі у місті. І всі бігом хочуть вхопити ці земельні ділянки. Вас є 350 чоловік – воїнів АТО. Для вас потрібно 35-37 га землі. Її у Рожищі немає. Щоб провести електроенергію, каналізацію під це будівництво… Та таких грошей немає навіть в обласному бюджеті. Тому не робіть бездумних речей. По-перше, зробіть одну дієву громадську організацію воїнів АТО. Не амбіції, ні крик, – питань не вирішать. Повинне бути взаєморозуміння.

На цій зустрічі було чимало дарунків для нового офісу ГО «Рожищенське районне об’єднання воїнів АТО». Але знаковим дарунком став державний прапор від депутата районної ради Руслана Хомича, який він привіз із зони АТО. «Хай на цьому прапорі ніколи не буде слідів від ворожих куль», – побажав відомий фермер, громадський діяч і волонтер.