«Нічна варта»: операція «Сирена» та вирвані коси

«Нічна варта» традиційнопатрулювала місто разом з патрульними 4-ої роти в ніч з 16 на 17 вересня. Ця ніч була трохи незвичайною, адже у місті розшукують в’язня, який втік із-під варти, взявши заручників.

Тож частина патрулів спільно із оперативниками та нацгвардійцями задіяна у перекритті виїздів із міста, аби не дати злочинцеві змоги покинути межі Луцька.

Вулиця Ківерцівська: план «Сирена»

Один із патрулів виконує таке завдання на вулиці Ківерцівській.

«Ми реалізуємо оперативний план «Сирена». На кожному виїзді із Луцька стоїть екіпаж, який зупиняє транспортні засоби, які потрапляють під орієнтування а також наступні транспортні засоби, перевіряємо документи»,  – розповів патрульний Павло Науменко.

Під час операції патрульні зупиняють й інших порушників та роблять попередження чи складають протоколи. За час служби патрульних у Луцьку подібні операцію оголосили вперше.

«Поки виносили лише попередження, адже недавно заступили на зміну»,- додав Науменко. Тож ми поки залишаємо патрульних та прямуємо на виклик із іншим екіпажем.

dsc_0937

Вулиця Караїмська: не поділили паркан і розійшлися

Патрульні отримують виклик на вулицю Караїмську. Лікар повідомив про нанесення тілесних ушкоджень жінці.

«Під час патрулювання у складі екіпажу 104 надійшло повідомлення від лікаря про те, що жінці нанесено тілесні ушкодження. Та заявниця відмовилася писати заяву і претензій до свого кривдника немає. Ми зайшли й до сусіда, який зі слів заявниці наніс тілесні ушкодження», – розповів інспектор патрульної поліції роти номер чотири Павло Сергіюк.

Сусід розповідав патрульним, що він ні у чому не винен. Мовляв, його спровокували. Конфлікт виник через те, що сусідка із 2-го поверху а думку інших сусідів незаконно встановила паркан.

«Вони мені в підвалі зробили шкоди, і паркан», – каже чоловік. Патрульний же пояснює, що сусіди мають поважати одне одного, тож не варто у будь-якому випадку одразу ж користуватися кулаками.

«Так, Серьога, ти правий», – погоджується чоловік. І хоч йому «наробили шкоди» авторитетно заявляє – в нього немає претензій до сусідки. Конфлікт вичерпано і поліцейські вирушають патрулювати далі.

dsc_0944

Згодом патрульні отримують ще кілька викликів, які зрештою не підтверджуються: на вулиці Караїмській заявниця не відкриває та не підіймає слухавку трубки, а сусіди запевняють, що усе добре. На вулиці Кравчука тим часом інші патрульні прочісують двір у пошуках босого грабіжника-невдахи: коли чоловік намагався вкрасти коляску, його саме помітив власник майна. Згодом патрульні прочісують територію під мостом на вулиці Шевченка: повідомили, що  тут розпивають алкогольні напої. І хоч екіпаж прибув буквально за кілька хвилин під мостом уже нікого немає: лишилися лише свідчення недавнього бенкету-пляшки.

«Інформація не підтвердилася. Є сліди розпиття. Скоріш за все, люди, які пили вже просто пішли», – резюмував патрульний Сергій Фініковський.

dsc_0956

Проспект Відродження: вирвані коси і взаємні звинувачення

На проспекті Відродження на конфлікт між кількома дівчатами відреагували самооборонівці.

Двоє дівчат посеред вулиці голосно сварять, поблизу стоїть ще один чоловік.

«Ти нормальна? Я просто йшла, а ти на мене напала!» – кричить боса дівчина із розбитою ногою.

«Чого б я на тебе посеред вулиці нападала? То ти мені он волосся жмутками повиривала!» – кричить у відповідь інша дівчина.

«Твій чоловік почав мене бити і кричати, що  я стою на Рівненській!» – знову кричить перша. Дівчата ніяк не можуть домовитися чи принаймні стишити тон розмови. Тому самооборонівці збираються відвезти їх до міськвідділу.

Тим часом до гурту повертається чоловік у білій сорочці

«То він, він мене бив!» – вигукує дівчина без взуття.

Чоловік неспішно підходить до самооборонівців.

«Ви тут знімаєте? От, познімайте, ці жінки займаються проституцією на Рівненській», – каже чоловік, вказуючи на опоненток. Щоправда, їхати до відділку він не погоджується одразу.

«Та що я там? Я й і сам раніше у відділку..», – не зовсім зрозуміло висловлюється чоловік. Проте після розмови із самооборонівцями таки погоджується їхати.

Дорогою двоє із дівчат із однієї сторони конфлікту розповідають, як ситуацію побачили вони. Мовляв, одна із них живе у сусідньому будинку, а інша приїхала у гості із Рівного. Тож дівчата збиралися на дискотеку. У дворі до них підійшов знайомитися візуально знайомий чоловік.

«Мені здається, що то один  із сусідів, бо я його раніше бачила», – пояснює дівчина.

Коли дівчата повернулися додому перевдягатися, то вирішили, що не хочуть далі спілкуватися із чоловіком. Тому вирішили непомітно вийти. Проте у дворі їх зустрів чоловік та жінка, якій нібито повиривали коси, та почали наздоганяти дівчат. Їх почали звинувачувати, що вони «стоять на Рівненській».

«Вони нас догнали і почали тягати за волосся. Та дєвушка, яка нас доганяла, вцепилася їй у волосся і так, знаєте, в коліно вдарила. Я заступилася і кажу – що ти робиш, ми ж цивілізовані люди. Якшо ти хочеш розборок,  то давай викличемо міліцію», – розповіли дівчата.

Далі нібито підбіг чоловік та вдарив захисницю. Дівчат кажуть, що їх просили показати, «що там у сумках». Тому вони викликали поліцію, і, взявши туфлі у руки, приїхали до міськвідділу.

Тут дівчата так і не змогли заспокоїтися, продовжуючи словесну перепалку. Двоє із них працює виховательками.

«От, дивися, вона сидить і сміється», – ніяк не могла заспокоїтися дівчина із вирваними косами.

«Мені завтра на роботу йти в такому вигляді», – вказує на розбиті коліна опонентка.

«Ой, ну вибачте, шо ти вирвала мені коси і впала на коліна. Якби мені було больно, як ти кажеш, то я б сиділа і плакала. Скажи, що ти собі просто хотіла зробити больничне», – додає суперниця.

Діалог перервали слідчі, які запросили дівчат дати пояснення. Зрештою, вони й з’ясовуватимуть, хто на кого напав, та хто кого вдарив першим.

Василина БОРУЦЬКА