Ігор Лапін: «Я не збираюсь іти з політики»

Народний депутат України від 22 виборчого округу (м. Луцьк) Ігор Лапін продовжує участь в конкурсі на посаду очільника новоствореного Державного бюро розслідувань та не планує йти з політики.

“Я зареєструвався на конкурс на директора бюро розслідувань, це правда. На першому етапі конкурсу в мене все в порядку. Там треба було і декларація про доходи, де народився, де був, стаж юридичний і правничий, витяги різні. Коротше кажучи, автобіографія з підтверджуючими документами. Другий етап — це тести. Починаються з 1 жовтня. Тести на знання документів, правознавство, закони, кодекси. Співбесіда з твоїм баченням роботи”, – розповів Ігор Лапін в ексклюзивному коментарі ВолиньPost.

За словами нардепа, третій етап буде проводитись у формі співбесіди в режимі он-лайн.

“Вмикаєш телевізор і чуєш, що говорить Лапін. І після того, на фінішну пряму виходить декілька кандидатур, які подаються на стіл Президенту Порошенку”, – розповів депутат.

На питання, чи вважає що має достатню кількість знань, відповів, що ще готується.

“Вирішив спробувати. Але я дуже довго воював, то трохи забулося. І враховуючи, що свого часу працював адвокатом по кримінальних справах, то міжнародне право мені дається важко. Але справа в тому, що для мене важливо впевнитися в цьому, що цей процес буде прозорим і правильним, адже це були вимоги Майдану. Я хочу спробувати. Перед цим тренувався на тестах для слідчих, мені було цікаво. Прохідний бал 25, я набрав 30. Але слідчим не піду, бо в в 47 років не починають з старту для 20-ти річних. Тим більше коли є 17років адвокатського стажу … Тим більше, що завжди був по ту сторону барикад”, – одає Ігор Лапін.

Серед претендентів на крісло очільника бюро розслідувань є Анатолій Матіос — заступник Генпрокурора України

“Претендувало на роботу в бюро більше 80 людей. Хоча після першого етапу лишилось 64. Серед них є професура, викладачі. Можна було подавати кандидатури на посаду директора і заступників. Але я заступником не хочу бути, бо директор бюро не тільки виконавча влада, але й політична фігура. Я не збираюсь іти з політики”, – заявив Ігор Лапін.