Новий Загорів, Вовчак, Затурці: екскурсія для сімей Героїв АТО

У Луцьку для восьми дітей та дружин загиблих учасників АТО з Волині організували екскурсію маршрутом “Стежками Героїв”, зокрема місцями повстанської слави Волині та музеєм В’ячеслава Липинського.

Поїздка відбулася 14 вересня.

Мандрівку організував активіст Богдан Климчук.

Поїздка стартувала із Луцька до села Новий Загорів Локачинського району. Краєзнавець Леся Бондарук розповіла про історію Новозагорівського монастир, якому вже понад 450 років. У вересні 1943 року тут відбувся жорстокий бій між 44-ма повстанцями та понад удесятеро більшими силами нацистів.

Наступним пунктом стало урочище Вовчак, розташоване на межі Турійського та Володимир-Волинського району. Урочище знаходиться на території колишнього села Вовчак, де певний період тут розташовувалися Головний штаб УПА Північ та штаб Військового округу «Турів». Діти та їхні матері мали змогу оглянути криївки, повстанські окопи, недавно збудовану церкву та місце, де загинули останні місцеві повстанці.

Для дітей організували обід із кулішем на природі, а згодом відвезли до музею В’ячеслава Липинського у Затурцях. Директор музею провів екскурсію.

Дружина загиблого бійця 51-ої бригади Василя Зелінського Алла розповіла, що разом із дітьми вже не вперше на такій екскурсії. За її словами, зараз дуже важливо проводити подібні подорожі.

«Ми маємо дізнаватися Україну, бо ми зовсім про неї забули», – вважає Алла Зелінська. Вона додала, що дуже важливо, аби діти дізнавалися про героїчні сторінки свого краю. Так вони зможуть проводити паралелі між повстанцями та сучасними українськими героями.

«Таку жагу до пізнання нам привив наш тато. Дітям дуже подобаються такі екскурсії», – додала жінка. Вона каже, що у майбутньому планує брати участь у турах видатними місцями.

Організатор поїздки Богдан Климчук розповів, що це перша подібна поїздка, проте на ній не планують зупинятися. Активіст вважає, що кожен підприємець мав би принаймні раз на рік організовувати такі тури. Тоді діти та вдови загиблих бійців не відчуватимуть себе покинутими та забутими світом. «Мені дуже приємно бачити, що дітям сподобалося», –  підсумував Климчук.