Поляки пояснили резолюцію щодо Волинської трагедії

Ухвалена в липні постанова Сейму Польщі про “геноцид поляків” на Волині в часи Другої світової може дати початок процесу порозуміння з Україною.

Про це виданню Rzeczpospolita сказав міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський після зустрічі з президентом України Петром Порошенком, – пише ZN.UA.

“Я пояснив українському президенту, що для нас ухвалення тієї резолюції в Сеймі і називання, зрештою, своїм іменем те, що сталося кілька десятків років тому, було актом, який може дати початок процесу порозуміння, а не нашкодить відносинам”, – сказав польський дипломат.

“Йдеться про те, щоб назвати все своїми іменами, показати один одному докази, перевести це питання в вимір діалогу істориків і зняти його з політичного порядку денного”, – додав Ващиковський.

Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам’яті “жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.”

Натомість 8 вересня Верховна Рада прийняла постанову у відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, в якому засудила “односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття”.