Нововолинськ: місто «накриває» сморід від переробки відходів

Із початку 2016-го року в Нововолинську працює мале підприємство «Екопротеїн», із переробки курячого пір’я та кісток на кормову муку для тварин. Фірма орендує цех заводу ВАТ «Оснастка», що у 15-у мікрорайоні.

В результаті діяльності «Екопротеїну» виникає специфічний неприємний запах, який турбує мешканців найближчих житлових будинків, а також заважає сусіднім підприємствам, ‒ пише Буг.

Нагадаємо, раніше керівник Анатолій Кулінічєв зазначав, що вже замовили установку з утилізації запаху за допомогою спалювання, на кінець травня на підприємстві мало бути спеціальне обладнання. «Ми також спілкуємося з іншим заводом, харківським. Вони утилізують не спалюванням, а озонуванням. Звісно, це недешево, але ми розуміємо, що рано чи пізно тут повстануть люди і діватися буде нікуди. Або ми закриємося, або виправимо ситуацію. Якщо брати з іншої сторони, податки тут, за оренду платимо також тут, люди працевлаштовані місцеві», ‒ говорив він.

Проте запах надалі продовжує розповсюджуватися містом. Жителька Нововолинська розповіла, що жахливий сморід посилює західний вітер, також неможливо дихати у дощові дні, вікна постійно зачинені, оскільки неприємне повітря проникає і до квартир.

Анатолій Кулінічєв у коментарі виданню повідомив, що, на жаль, обладнання для утилізації запаху не встановлено у зв’язку з фінансовими проблемами. Також зазначив, що виробництво «Екопротеїну» частково зупинили, переробку здійснюють лише пізно ввечері задля меншої шкоди.

Проте, за інформацією Бугу, приблизно о 12:00 робота на фірмі «кипіла». Анатолій Величко ‒ колишній голова профспілки ВАТ «Оснастка», нововолинський волонтер, працівник «Екопротеїну» повідомив, що керівні особи відсутні. Проте зазначив, що найближчим часом  планується перенести виробництво в село Морозовичі Іваничівського району, віддалено від помешкань. Також зазначив, що відходи, від яких і доноситься сморід, засипані розчином хлору.

Анатолій Величко також пояснив, що виробництво виконується переважно ввечері, але у зв’язку з тим, що наразі є мало працівників, переробку здійснюють і вдень, але коротким терміном.

Депутат Нововолинської міської ради Богдан Бадзюнь зазначив, що наступного тижня розпочнуть належну перевірку підприємства.