На Волині батьки борються за школу для 5 учнів

На Волині батьки малокомплектної школи, яку закрили у зв’язку з реформою в галузі освіти, виступили категорично проти.

Про це пише ВолиньPost.

Батьки не погоджуються із рішенням райради про закриття школи у селі Пильгани. «Адже наші діти змушені ходити в школу у сусіднє село, яке розташоване від наших домівок на відстані до 4 км», – йдеться у повідомленні.

Причому у школі у селі Скригове діти також навчатимуться на індивідуальній формі, оскільки там не буде жодного повноцінного класу (тобто 5 учнів у класі).

«Транспортного сполучення між селами немає, немає його і з районним центром, дорога в жахливому стані, капітальний ремонт не проводився, окрім ямкового, але це було дуже давно. Минулого навчального року наша школа знаходилася на індивідуальній формі навчання і на нашому утриманні (електроенергія, паливо, прибирання, ремонт)», – йдеться у зверненні батьків.

Як пояснила мама одного зі школярів, раніше у цій школі навчалось всього 5 учнів, а з початком цього навчального року їх перевели в школу до сусіднього села, а питання доїзду школярів до навчального закладу при цьому не вирішили.

«Ми вже звертались до управління освіти і ходили на сесії, ми просили, що нам дали якийсь автобус. Зараз діти поки добриються самостійно – хто на велосипедах, а кого батьки ще можуть завезти. Навчання починається о 9.00 годині, але з дому потрібно виходити раніше, о 8.00. Поки що ми терпимо, бо ще нормальна погода, а коли стане холодніше і підуть дощі, то дітям буде дуже важко», – пояснила жінка.

Натомість начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Горохівської РДА Віктор Білик пояснив, що в районі вже давно існує практика, коли діти переходять з однієї школи в іншу. Мовляв, школа у селі Пильгани лише початкова, а відтак усі діти після 4 класу переходили до школи у село Скригове. При цьому освітній заклад утримували самі батьки. І вже цього року було прийняте рішення про закриття цієї школи. Однак навіть раніше діти з Пильганів добирались до школи у сусідньому селі самостійно.

«Законодавством визначено, що доїзд дітей до школи забезпечується у тому випадку, коли відстань до школи більше 3 кілометрів. Однак відстань від центру села Пильгани до села Скригове дещо менша», – пояснив Віктор Білик.

І додав, що навіть попри це, питання з доїздом школярів таки буде вирішено найближчим часом.

«Коли постало питання про закриття малокомплектних шкіл, то на рівні області почали вирішувати, як забезпечити безпечний доїзд учнів до навчальних закладів. Невдовзі запустять автобус до Бужанської школи, і дорогою він забиратиме дітей з села Пильгани. Тож уже з листопада діти їздитимуть до школи на автобусі», – запевнив начальник управління освіти Горохівської РДА Віктор Білик.

Нагадаємо, що на Волині реорганізовано 51 навчальний заклад: створено 4 опорних школи, закрито 25 шкіл І ступеня та дві школи І-ІІ ступеня, де навчалося менше 25 дітей.