Луцьк: демонтаж тимчасових споруд триває

Тимчасові споруди біля будинку на проспекті Перемоги, 25а, у Луцьку на підставі рішення міської влади демонтують.

Під знесення, зокрема, підпадають: три металеві контейнери, шість металевих гаражів і шість дерев’яних конструкцій, – повідомляє ВолиньPost.

Мешканці будинку, які є їх власниками вже останніх 25 років, забили на сполох.

«Наш будинок взагалі експериментальний. Його здали в 1965 році і сказали, що його вік – 25 років, не більше. Один з перших панельних будинків у Луцьку. Але і досі стоїть. Одного разу люди почали бунтувати до влади: немає ні комор, ні погребів. І Кривицький тоді ветеранам виділив ділянки», – розповіла мешканка Людмила Абрамчук.

Рішення про демонтаж, яке прийняли члени виконкому на вимогу запитів управління земельних ресурсів, архітектури, повинні виконати у п’ятиденний термін.

«Дозволи на розміщення малих архітектурних об’єктів відсутні, схеми земельних ділянок додаються, – написала архітектура. І земельники також підтвердили: «інформації щодо укладення земельних договорів немає, об’єкти розміщені незаконно», – розповіла директор департаменту муніципальної поліції Луцькради Юлія Сиротинська.

Вона також зазначила, що ні до міської ради, ні до департаменту муніципалів мешканці не зверталися.

«Ми думали про створення ОСББ. Тільки досі не визначилися: хто буде цим займатися. Ми запитували: «Коли створимо ОСББ чи можемо створити кооператив?» Відповіли: «Ні», – скаржиться мешканка будинку Людмила.

Підвалів у будинку не було зроду. Під першим під’їздом – електрощитова, під другим – водопровід, а під третім – просто господарське приміщення. Комори люди собі влаштували самі – за рахунок площі кімнат, коридорів.

«Це не єдиний будинок у Луцьку, де не передбачені підвали. Ще є багато, зокрема, На Таборищі, 2. В нас взагалі не передбачено законодавством, щоб були підвали. І робити у підвалах перепланування – категорично заборонено. Але це вже питання архітектури», – відповіла Юлія Сиротинська.

Гаражі та сараї невдовзі знесуть. Хто захоче зберегти свою конструкцію – самотужки демонтує, а кому байдуже – допоможуть муніципали.

Наразі мешканцям 25-а будинку по проспекту Перемоги залишається створювати ОСББ та вже спільно вирішувати питання прибудинкової території, яка передбачена законодавством.