Волинським волонтерам допомагає журналіст із Латвії

У Луцьку побував відомий військовий журналіст із Латвії Атіс Клімович, який везе допомогу українським бійцям. Він уже давно співпрацює із волинськими волонтерами.

Про це пише Наталія Малімон на шпальтах видання День.

На Волинь Атіс заїхав по дорозі на схід України, куди він везе допомогу українським військовим. Як розказує його приятель у Луцьку – координатор волонтерського проекту «Меценати для солдата» Руслан Теліпський, Клімович активно допомагає різним українським військовим формуванням, а також разом зі своїми однодумцями у Латвії підтримує волонтерські проекти волинян. У свій попередній приїзд на Волинь він разом з Юрісом Улманісом за сприяння Конгресу українців Латвії роздав цінні подарунки 12 волинським дітям, батьки яких загинули в неоголошеній війні на сході.

Нині у Луцьку Атіс Клімович обговорив з Русланом Теліпським наступні спільні проекти, а також відвідав у військовому госпіталі бійця-добровольця Олександра Савчука, якому потрібна консультація лікарів у Латвії.

Клімович – відомий журналіст-міжнародник, який неодноразово працював у «гарячих точках» світу. Руслан Теліпський каже, що кращого за Атіса експерта-журналіста нема в цілій Латвії, хто знав би краще українську проблематику з середини, аніж він.

«А ще – дуже закоханий у наші краєвиди та доволі тепло відгукується про наш дружній народ, а про тих, хто пішов нас захищати від російського окупанта – і поготів! Починаючи ще з романтичних акцій «Україна без Кучми» і Помаранчевої революції він вже тоді добре орієнтувався в українських реаліях. На жаль в останні роки Атісу дуже боляче спостерігати як гине цвіт української нації і він теж відкрив свій особистий фронт з Росією – медійний. Наприкінці 2016 року має вийти його документальний фільм про нашу війну. І тому мені зовсім не дивно, що в міру можливості він підтримує наших вояків та сімей Небесного Легіону!» – каже Теліпський.

«Волонтерську діяльність треба продовжувати, збільшити підтримку України, більше звернути увагу на те, що пишеться, фотографії. Треба сплячому Заходу і сплячій Америці пояснити, що тут відбувається», – вважає Атіс Клімович.