У Луцьку підприємці обговорили, як правильно працювати

У Луцьку відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, під час якої присутні обговорили актуальні зміни законодавства ти питання, які хвилювали місцевих бізнесменів.

Зустріч, яка відбулася 13 вересня, розпочалася з пояснення особливостей спрощеної системи оподаткування.

Заступник начальника відділу організації роботи ГУ ДФС у Волинській області Олена Нікотіна пояснила, на які групи поділяються підприємці при користуванні спрощеною системою оподаткування.

Відтак, 1 група спрощеної системи оподаткування дозволяє здійснювати торгівлю на ринках та не потребує найманих працівників. Сюди належать підприємці, доходи яких не перевищують 300 тисяч гривень на рік. До другої групи належать підприємства, де працює не більше 10-ти осіб, а дохід не перевищує 1, 5 мільйона гривень. Третя група оподаткування необмежена щодо чисельності найманих працівників, а обсяг доходів складає до  5 мільйонів гривень.

Також Нікотіна нагадала, що сьогодні такого документу як свідоцтво платника єдиного податку не існує. Замість нього Державна фіскальна служба надає витяг із єдиного реєстру платників податків

Новостворені суб’єкти, які хочуть перебувати на спрощеній системі подають до кінця місяця реєстрацію заяву до державного реєстратора. Відмовитися від системи можна за 15 днів до завершення кварталу. Обрати чи відмовитися спрощену систему можна лише 1 раз на рік. 1 і 2 група передбачає звіти раз на рік, 3 –  поквартально.

Водночас, підприємця можуть не перевести на спрощену систему оподаткування у разі наявності податкової заборгованості, відсутності у реєстрі платників податків чи якщо вид діяльності вказаний у заяві не відповідає державному реєстратору.

Далі обговорили порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Юлія Соломко проінформувала щодо ключових змін щодо правил реєстрації.

Із квітня 2016 оку було передано права реєстрації, яка здійснюється за правом екстериторіальності. Серед нових моментів у законі – право заявника оскаржити бездіяльність державного реєстратора не лише у судовому порядку.

Останнім пунктом обговорили інформація щодо моніторингу роботи робочої групи з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати найманих працівників. Начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцькради Інна Савчук розповіла, що до складу робочої групи увійшли представники центру зайнятості, податкової, пенсійного фонду, міської ради тощо.  Вже здійснили рейд по Центральному ринку, у ході якого виявили ряд порушень.

Після рейдів на ринках відбудуться рейди по закладах та підприємствах. За її словами, факти нелегальної влаштованості трапляються дуже часто. Фіксують порушення та дають 10 днів для усунення порушення. Мовляв, таким чином підприємець має час офіційно прийняти людей на роботу.

Є випадки, коли підприємницьку діяльність здійснюють особи, не зареєстровані як підприємці.

Після доповідей відбулося обговорення, у ході якого підприємці отримали відповіді на свої питання від представників відповідних органів. Підприємці також мають обдумати та запропонувати тему наступного засідання координаційної ради. Підприємців одразу ж зацікавили результати роботи тимчасової депутатської комісії, яка перевіряє роботу ринків. Тож  від координаційної ради до комісії хочуть делегувати підприємця Ігоря Дильова.