Розповіли, чому в Луцьку смердить

Неприємний запах у Луцьку з’являється через злив у міську каналізацію стоків із забійних цехів та м’ясопереробних підприємств. Проте мер Микола Романюк вважає, що причина не лише в цьому, і вона не встановлена остаточно.

Про це йшлося під час оперативної наради 13 вересня.

Начальник відділу екології міськради Анатолій Гламазда розповів, що протягом останніх кількох місяців на гарячу лінію 15-80 надходили скарги лучан на неприємний запах увечері та вранці. За його словами, працівники відділу екології разом із працівниками КП «Луцькводоканал» двічі обстежили самоплинну каналізацію вздовж Сапалаївки у центрі міста.

Під час обстеження не виявили пошкоджень мережі чи витоку нечистот. Також перевірили роботу каналізаційно-насосної станції в районі вулиць Івана Франка та Набережної. Тут також не виявили порушень технологічного процесу.

За словами Гламазди, протягом останніх 2 місяців неприємний запах з’являється лише у робочі дні тижня. Тож, питання обговорили зі спеціалістами із Держпродспоживслужби, санепідемслужби, гідрометеослужби, ветмедицини тощо. Після обговорення зробили висновки, що неприємний запах виникає під час зливання спецтехнікою нечистот від цехів із забою великої рогатої худоби та свиней, а також м’ясопереробних підприємств.

Гламазда додав, що висока температура повітря сприяє швидкому розкладу нечистот, тому їх зливають у темний період доби у різних районах міста, хоча зараз тимчасово погоджено лише 2 місця зливу стічних вод. За його словами, можливо, ці нечистоти можуть надходити із цехів із забою та м’ясопереробних підприємств не тільки з Луцького, а й сусідніх районів.

Окрім того, неприємний запах може виникати і під час перекачування каналізаційних стоків каналізаційно-насосними станціями. За словами Гламазди, аби ситуацію виправити, треба, аби муніципали та поліція краще контролювали ситуацію та карали порушників.

Також він попросив мешканців, якщо вони бачать факти зливання нечистот, одразу ж повідомляти на лінію 15-80. Необхідно також звернутися до відповідних служб щодо контролю роботи забійних підприємств – мовляв, питанням має зайнятися державна екологічна інспекція.