Рожище: засекретили зарплати чиновників

Зарплата украинца  фото банк  Предметы Деньги

Активісти ГО «Самооборона» надіслали запит до Рожищенської РДА в якому просили надати інформацію про штатний розпис із зазначенням прізвищ працівників та вказати розмір заробітної плати, яку вони отримують. Проте на свій лист отримали відмову.

«Рожищенська РДА боїться, що люди дізнаються, які у них зарплати. Підставою для цього твердження стала відповідь на запит. Ми просили державних службовців району надати інформацію про штатний розпис і посадові оклади працівників РДА. А отримали незаконну відмову. Слуги народу вважають, що інформація про їхні прізвища – це персональні дані, а інформація про зарплати є інформацією з обмеженим доступом», – цитує Район.Рожище громадських активістів.

«А заступник голови РДА Ігор Шкільний (саме він підписаний під цим опусом) нічого кращого не вигадав, як написати, що перш ніж надати інформацію про зарплати держслужбовців РДА, у них треба просити згоди на це. От тобі і слуги народу! Як ви думаєте, що їх спонукає приховувати зарплати??? І коли на державну зарплату нарешті прийде працювати юрист, який не лінується читати закони?», – йдеться у повідомленні на сторінці Самооборони у соціальній мережі Facebook.

Кореспондент Район.Рожище звернувся до начальник Рожищенського бюро правової допомоги Луцького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Сергія Лясковського та запитав чи може бути надана на запит інформація про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу, інші виплати з бюджету конкретному працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування. Відповідь наводимо без змін.

«Інформація про заробітну плату та інші виплати працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування є інформацією про фізичну особу. Згідно з Рішенням Конституційного Суду України така інформація не є конфіденційною, оскільки стосується здійснення посадових чи службових обов’язків особою, яка займає посаду, зв’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Це підтверджується також положеннями кількох законів. Закон України «Про доступ до публічної інформації» забороняє обмежувати доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, – інформує Сергій Лясковський. – Розпорядження бюджетними коштами включає здійснення витрат з державного чи місцевого бюджету. Заробітна плата та інші виплати (премії, матеріальна допомога тощо) посадовим та службовим особам є витратами з бюджету.

Згідно із внесеною зміною до статті 6 Закону, не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», крім відомостей, зазначених у пункті 7 примітки додатку до цього Закону.

Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» також забороняє відносити до інформації з обмеженим доступом відомості про розміри і види оплати праці зазначених осіб. Закон України «Про оплату праці» дозволяє надавати відомості про оплату праці іншим особа, коли це передбачено законодавством».

Конфіденційна інформація про особу

«Наведене узгоджується із Законом України «Про захист персональних даних», який допускає, що інші закони можуть забороняти віднесення персональних даних певних категорій фізичних осіб або певних персональних даних до інформації з обмеженим доступом. Крім того, цей Закон дозволяє поширення персональних даних без згоди від- повідної особи у випадках, визначених законом, в інтересах економічного добробуту і прав людини (надання інформації про бюджетні витрати відповідає інтересам запобігання та виявлення корупції, що є необхідним для економічного добробуту, а також забезпечує право особи на доступ до інформації), – продовжує юрист.

– Отже, інформація про заробітну плату, премії, матеріальну допомогу, будь-які інші виплати з державного чи місцевого бюджету працівнику державного органу або органу місцевого самоврядування не є конфіденційною, не може бути обмежена в доступі і підлягає наданню на запит. Доступ до такої інформації санкціонований законом і не потребує згоди особи», – зазначив Сергій Лясковський.