«Батьківщина» хоче відкликати депутатів з «фракції» Столяра

Волинська обласна організація ВО «Батьківщина» планує застосувати процедуру відкликання до депутатів облради, які підтримали «рейдерське захоплення» фракції партії у раді.

Про це йшлося 13 вересня під час прес-конференції керівників осередку політсили, – пише Волинський інформаційний портал.

Нагадаємо, що під час останньої сесії Волинської обласної ради голова облради Ігор Палиця озвучив заяву Василя Столяра, що з фракції «Батьківщина» виключили трьох осіб: Валентину Касарду, Людмилу Кирду та Сергія Слабенка.

Натомість у фракції лишається дев’ять депутатів: Анатолій Бусько, Галина Йовик, Роман Карпюк, Валерій Курстак, Ігор Лех, Алла Лісова, Василь Столяр, Андрій Турак, Володимир Яренчук. Втім, у керівництві обласної партійної організації запевняють: «легітимна» фракція «Батьківщини» – саме ці троє депутатів, яких буцімто виключили.

«Це абсолютно не та фракція, за яку видає себе група Василя Столяра, який з незрозумілих причин представляється головою фракції «Батьківщина», хоча він і виключений з лав партії», – підкреслив голова обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Олег Кіндер і нагадав, що, окрім Столяра, з партії виключили Романа Карпюка, Ігоря Леха та Андрія Турака теж виключені з фракції.

Власне, статутом партії визначено, що головою фракції може бути винятково член політичної сили, тож навіть писати заяву на ім’я голови облради, представляючись очільником «Батьківщини», Василь Столяр не мав права.

«Це сталося тому, що головуючий обмежено вивчає законодавство України і обмежено користується ним у роботі», – вважає депутат Сергій Слабенко. Згідно з тим же статутом, у разі розколу фракції на дві чи більше частини правонаступність визначає політична рада.

Тож згідно з рішенням політради, правонаступницею фракції ВО «Батьківщина» у Волинській обласній раді стала фракція у складі Людмили Кирди, Валентини Касарди та Сергія Слабенка. Тимчасово очолюватиме її Валентина Касарда. Утім, на тій же попередній сесії депутати внесли зміни до регламенту, згідно з якими:

«Депутатська фракція формується на партійній основі депутатами обласної ради. Повна та скорочена назва депутатської фракції може збігатися з назвою політичної партії. Кількість осіб у депутатській фракції не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, сформованої з кількості осіб, обраних депутатами від відповідної політичної партії».

Простіше кажучи, відповідно до регламенту, фракція може складатися не менш ніж з чотирьох осіб (за числом депутатів найменшої фракції «Наш край»). Проте Сергій Слабенко запевняє: сталася підміна понять. Регламент порушує чинне законодавство, бо, за законом, цей документ не може визначати кількість членів фракції.

«Ті події, які відбуваються сьогодні в обласній раді, не стали для нас несподіванкою. Неодноразово члени тієї групи зверталися, що виключать нас із фракції. Чому ж виключають? Деякі із депутатів обласної ради, прийшовши у сесійну залу, відстоюють власні інтереси», – переконана депутат від «Батьківщини», голова бюджетної комісії Людмила Кирда.

Власне, розкол політичних і особистих інтересів трапився на питаннях про створення КП «Волиньприродресурс» та надання надр у користування. За словами Кирди, центральний штаб партії відслідковує роботу кожного депутата і на той момент рекомендував утримуватися від будь-яких рішень щодо природних ресурсів.

Натомість депутати з «групи Столяра» надали КП «Волиньприродресурс» у користування 50 тисяч гектарів «бурштинових» земель у трьох районах. «Прекрасно знаючи, що законодавство не дозволить комунальному підприємству брати участь і отримати ліцензію. І всі розуміють, що без прийняття закону нічого вони робити не будуть. Ми, троє депутатів, не голосували за це. Бо все має робитися за законом. От це, власне, і спровокувало таке рішення», – розповіла Людмила Кирда.

«Ситуація, яка склалася, – це спроба рейдерського захоплення фракції з боку Столяра. ….в раду заходив тільки задля своїх інтересів. Мені шкода, що і більшість наших депутатів повелися так. Думаю, що був включений фінансовий ресурс, який вплинув на те, що сталося. Для наших нових депутатів потрібен ще час, щоб вони зрозуміли, що відбувається. Але наша партійна організація повинна зробити висновки. Хто зрадив раз – зрадить ще раз. Ми повинні відсіювати зерно від полови. Ми дали можливість зайти в раду тим людям, які не дотримуються статуту і програми, визначеної для нашої політичної сили», – підтримала її колега Валентина Касарда.

Утім, Олег Кіндер запевняє, що з депутатами-«відступниками» вестимуть переговори і готові прийняти назад тих, хто одумається. «Двері фракції відкриті. І кожен охочий може вступити до неї», – наголосив він. До решти ж можна застосувати закон, який до року роботи дозволяє політичній силі відкликати своїх депутатів.

«Цією процедурою ми будемо займатися. Зрозуміло, що ми будемо відкликати Романа Карпюка з посади заступника голови облради та голову екологічної комісії Василя Столяра. Ще час у нас є. І в них є час подумати до листопада», – заявив Олег Кіндер.