Володимир: Показали проект пам’ятника борцям за волю України

Чергова щотижнева оперативна нарада у Володимир-Волинській міській раді розпочалася із презентації нового пам’ятника на честь борців за волю України. Провів презентацію для присутніх головний архітектор Володимира-Волинського Тарас Киба.

Він коротко розповів про саму архітектурну споруду, про те, де саме вона буде встановлена, як виглядатиме вдень і вночі. Нагадаємо, що це пам’ятник із трьох щитів, – пише ВолодимирМедіа.

Вони символізують пам’ять борців за волю України, які загинули до проголошення незалежності нашої держави, на Майдані та Героям сучасності.

Автор проекту Роман Мазурок пропонує встановити пам’ятник на місці скульптури князям Васильку та Данилку, що навпроти райдержадміністрації. Архітектор у своїх планах бачить пам’ятник саме там. Оскільки прилегла вулиця називається Небесної Сотні, то, на думку автора, і споруда має міститися саме там.

Головний архітектор звернув увагу, що скульптури князям Васильку та Данилку пропонують перенести у парк, що біля історичного музею.

Нагадаємо, передпроектну пропозицію показали ще у лютому, тоді провели перша презентація пам’ятника на честь загиблим борцям за волю України. З того часу вивчали думку громади міста щодо встановлення меморіального об’єкта, проте на розгляд громади цей проект ще не виносився. Найближчим часом проект пам’ятника обговорить Громадська рада.

А 12 вересня після презентації зауваження виникли в міського голови Петра Саганюка. Його не влаштовувало, що на пам’ятнику ніде не згадуються прізвища загиблих в АТО володимирських героїв. Очільник міста також зауважив, що не слід зволікати з винесенням цього проекту на громадські обговорення. Мовляв, проект вперше представили ще у лютому, а вже вересень, а віз і нині там.