Волинь: відзначили річницю бою УПА

На Волині відзначили 73-ю річницю бою УПА поблизу Нового Загорова.

Про це інформують у прес-службі ВОО «Свобода».

Учора, 11 вересня, поблизу Новозагорівського монастиря,  що у селі Новий Загорів Локачинського району відбулися урочистості з нагоди 73-ї річниці бою УПА чоти «Берези» проти німецького війська. Участь у заході взяли політики, представники «Легіону Свободи», Братства ветеранів ОУН-УПА, місцевої влади, митці та ісцеві активісти.

Після завершення молебнюсу Новозагорівському храмі місцевий священик УПЦ КП отець Володимир відслужив поминальну панахиду по загиблих героях. Присутні вшанували пам’ять борців за волю та незалежність України хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку полеглим воякам УПА.

Голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик наголосив, що кров полеглих героїв повстала на Майдані і покликала патріотів захищати свою землю у війні з російським окупантом. Разом із тим, життя дає українцям усе нові випробування та виклики. Мовляв, таким викликом сьогодні є неадекватні дії польського Сейму по відношенню до українців, звинувачення націоналістів у геноциді.

«Окремі польські політики договорилися вже до того, що УПА ніколи не воювало проти гітлерівців. Подвиг бійців УПА під Новим Загоровом це яскраво спростовує. Проте якби українське суспільство такі закиди мовчки проковтнуло, якби не дало адекватної реакції, такий би імідж націоналістів сусіди надалі й формували би у світі. Запізніла і беззуба реакція Верховної Ради на звинувачення українців у геноциді викликає в мене співчуття, вона – ні про що. З ініціативи ВО «Свобода» Волинська обласна рада змогла захистити нашу національну честь і гідність, вже втретє (після 2003 та 2013 років) давши полякам адекватну відповідь. Хоча прикро, що за таку відповідь проголосувало лише 35 волинських депутатів. Частина з тих, на чиї голоси ми розраховували, утримались або ж у найвідповідальніший момент вийшли з сесійної зали, мабуть, у них були справи важливіші. 100-відсотковий результат дала лише одна фракція ВО «Свобода», натомість «Сапомоміч» була єдиною фракцією, яка за таке знакове голосування не дала жодного голосу», – розповів Пирожик.

Посадовець презентував присутнім нове видання книги Петра Боярчука про події поблизу Нового Загорова «Бій під стінами храму».

Офіцер 51-ї ОМБр Олександр Скиба розповів про непрості будні новітньої російсько-української війни, закликав присутніх змінюватися самим і змінювати суспільство.

«Наша боротьба триває. Але там, на фронті, наші бійці не розуміють, чому не змінюється наша влада, чому ми там воюємо з ворогом, а у владі ніхто не воює з тотальною корупцією, чому влада бреше і краде, а суспільство дозволяє їй це робити. Невдовзі я знову піду на фронт, бо цього вимагають обставини і честь бойового офіцера, але якщо повернусь, хотів би бачити ці зміни, іншу самоідентифікацію, іншу владу. Бо тільки спільно борючись із зовнішніми та внутрішніми ворогами, ми можемо забезпечити гідне майбутнє своїм дітям», наголсив чоловік.

Завершились урочистості фестивалем повстанської пісні за участю народної хорової капели «Посвіт», самодіяльних мистецьких колективів області та району.