Поляки відреставрували куплений у Луцьку тролейбус

У серпні минулого року поляки звернулися до Луцька з проханням віддати їм старий тролейбус ЗіУ 682 В, який обіцяли обміняти на 8-річний «Мерседес».

Зрештою, 115-й луцький тролейбус замінили на «Мерседес», який нині їздить Луцьком під номером 235, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

10 листопада польське видання Trójmiasto.pl повідомило, що 4 листопада до міста Ґдиня прибув тролейбус ЗіУ-9, яких в Польщі пестливо називають Ziutek (ім’я пішло від назви моделі – Ziu, в польській мові є скороченою формою від імені Józef).

Тоді повідомлялось, що тролейбус буде їздити так званою «історичною» лінією №326 в Ґдині. Вона особлива тим, що нею їздять ретро-тролейбуси, такі як Škoda 9Tr 1975 року випуску, Jelcz 120MTE 1994 року та Saurer 4TIILM 1957 року. Щоправда, діє цей маршрут з 1 травня до 31 листопада і лише в неділю. Запустили його спеціально для любителів ретро-тролейбусів.

«Інколи туристи приїжджають до Ґдині тільки для того, аби проїхатись таким транспортом. Віднедавна в Польщі панує мода на громадський ретро-транспорт. Старі тролейбуси набагато екологічніші, ніж, наприклад, старі автобуси», ‒ зазначає речник Управління громадського транспорту в Ґдині Мартін Громадзкі.

Чеське видання Cs-dopravak повідомляло, що за час експлуатації в Луцьку, місцеві механіки видозмінили інтер’єр та екстер’єр нашого «лучанина», бо той не відповідав дизайну тролейбусів, які працювали в Ґдині.

Тролейбус повністю відреставрували, змінили покриття підлоги, сидіння. Пофарбували його в червоний колір, проте набагато яскравіший за той, якими фарбували тролейбуси ЗіУ в 90-ті.

У матеріалі видання GazetaWyborcza йдеться про те, що тролейбуси ЗіУ їздили Ґдинею з 1975 року до середини 90-х. Спеціаліст відділу обслуговування транспорту Тадеуш Даргач розповів, що тролейбус ЗіУ купили за кошти від продажу трьох тролейбусів марки «Мерседес». Тоді планувалось, що тролейбус пустять «на лінію» в травні 2016 року. Щоправда, потім дату запуску на лінію перенесли на 19 вересня.

dkfjjdfs kewfjejf kjfdsfj