На Волинській митниці звільнили 6 «опозиціонерів»

Посадовиця Волинської митниці через суд змогла поновитись на посаді та отримати невиплачену їй зарплату.

Волинський окружний адміністративний суд розглянув справу про звільнення екс-заступника начальника митного посту «Волинь-центральний» Світлани Бондарчук у понеділок, 12 вересня, – пише інтернет-видання Волинь24.

Як стало відомо під час судового засідання, кількох працівників митниці звільнили після того, як вони 7 квітня цього року прийшли на засідання сесії Волинської обласної ради зі скаргами на начальника митниці Олександра Шавлака. Митники нарікали на неправомірне скорочення та натомість призначення людей з інших областей.

Зокрема, Світлана Бондарчук невдовзі після цього випадку пішла на лікарняний, а згодом – дізналась про своє звільнення.

Як пояснила представник Волинської митниці Світлана Борсук, Світлану Бондарчук звільнили за порушення присяги державного службовця, однак «порушень і без того було багато». Зокрема, жінка згадала про Постанову Кабміну, яка забороняє державним службовцям критику керівництва.

«Своєю критикою вона підривала не лише авторитет начальника, а й усієї митниці загалом», – наголосила жінка.

Втім зауважимо, що у присязі держслужбовця не йдеться про критику керівництва, натомість людина, яка її складає, присягає «вірно служити народові, суворо дотримуватись Конституції та законів України, сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, з гідністю нести високе звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов’язки”.

Адвокат позивача Віталій Ульчак також запевнив, що представники митниці незаконним шляхом звільнили Світлану Бондарчук, тож вона вимагає поновлення на посаді, а також стягнення з митниці заробітної плати за вимушені прогули.

Зрештою, суд розглянувши усі надані документи та заслухавши пояснення сторін, вирішив задовольнити позовну заяву повністю. Це рішення митниця ще може оскаржити в апеляційному суді.

Як згодом пояснила представник митниці, аналогічні заяви до суду подали ще шість працівників, яких звільнили через візит на сесію Волиньради. При цьому більшість свої справи уже виграли.