«Луцьктеплу» хочуть реструктуризувати мільйонні борги

Через 16 мільйонів боргу «Луцьктепла» – початок опалювального сезону під загрозою.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Таку інформацію оприлюднили під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження сьогодні, 12 вересня.

Так, 16,7 мільйона гривень борг перед «Волиньгазом», розповідає директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна, зібралося за січень-лютий за розподіл газу у зв’язку з неузгодженістю нормативних актів. Адже з початку цього року послугу за розподіл газу виокремили в іншу послугу. Лише наприкінці січня був підписаний договір, але підприємству вже нарахували борг. До того, як в тариф включили цю послугу – борг ще зріс, включивши суму і за лютий. Так, сума боргу за розподіл газу 16,7 мільйона. Ще 16, 3 мільйона – борг перед НАК «Нафтогаз».

Але якщо НАК «Нафтогаз» готове приймати субсидії і пільги як оплату за газ, та ПАТ «Волиньгаз» вимагає «живі» гроші. А одномоментно зібрати 16 мільйонів гривень цих коштів, якщо левова частка доходів складають пільги і субсидії, підприємство не може.

Фактично, підприємство до опалювального сезону готове на відсотків 20%, всі рахунки арештовані, купити труби нема за що.

А чинне законодавство надає право постачальникам не запустити газ напередодні опалювального сезону у зв’язку з боргами. Днями, розповіла Валентина Малютіна, відбулася зустріч Луцького міського голови та керівництва ПАТ «Волиньгазу» і ДКП «Луцьктепло». Під час цієї зустрічі сторони домовилися підписати договір про реструктуризацію боргу. Зокрема, борг перед «Волиньгазом» «Луцьктепло» обіцяє погасити до квітня 2017 року. Але чи погодяться газовики підписати документ – поки невідомо.

Натомість «Луцьктепло» має заплатити вже 3 мільйони гривень боргу до початку опалювального сезону. Таких грошей в підприємства наразі немає.

Зрештою члени комісії рекомендували ДКП «Луцьктепло» підписати договір про реструктуризацію боргу з ПАТ «Волиньгаз» в 10-денний термін, а також депутати звернулися до міського голови та департаменту фінансів з проханням передбачити кошти з бюджету Луцька для «Луцьктепла», аби опалювальний сезон розпочався вчасно.