Лучанин поскаржився на патрульних

Лучанин написав скаргу на патрульних, які затримали його по дорозі на кладовище.

Інцидент трапився сьогодні, 12 вересня, – повідомляє Волинь24.

Патрульні на виїзді з Луцька зупинили автомобіль і склали протокол про порушення Правил дорожнього руху. Після чого водій поскаржися на поліцейських їх начальнику: назвав їх дії неетичними. Мовляв, він поспішав на кладовище на панахиду, а копи протримали його 1,5 години.

«У мене помер батько. Я був закордоном і не встиг на похорони. Як тільки приїхав до Луцька, забрав родину – маму, дружину і дітей, купили квіти і поїхали на кладовище, щоб вшанувати батька», – розповів водій Олександр.

Чоловік каже, що інцидент трапився на вулиці Рівненській на виїзді із Луцька.

«Я рухався по лівій полосі. По правій їхав автомобіль з патрульними. Розмітки на дорозі не було. Тож перед «кільцем» я не обганяв, а випередив їхнє авто. Чую: сирени, поліція спиняє мене. Я припаркувався, вони – за мною. До речі, припаркувалися з порушенням, перекривши весь виїзд із вулиці», – розповідає водій.

original-2

За словами Олександра, інспектор, не представившись, оголосив про порушення статті 9.2 Правил дорожнього руху. У відповідь водій попередив патрульних, що перебуває в особливому емоційному стані, поспішає на кладовище і припускає, що міг допусти незначне порушення.

«Але за тою статтею, яку вони мені пред’явили, порушення не було. У статті 9.2 йдеться про те, що водій повинен включати «поворот» перед початком руху, зупинкою, перестроюванням в інший ряд, поворотом чи розворотом. Жодної із цих дій я не вчиняв», – каже Олександр.

За словами водія, патрульні півтори години з’ясовували обставини, а затим – так і не оформивши протокол, сіли в автомобілі і поїхали.

«Шкода, що не зняв цей момент на відео, але коли вони спускалися з «кільця» – так само не включили «поворот», хоча саме за це нібито порушення мене і тримали», – запевняє Олександр.

«Питання законності – це одне, хоча воно теж під великим сумнівом, але з етичного боку… Поруч сидить мама в чорній хустині і плаче, в автомобілі – траурні вінки. По всьому видно, що не на весілля їдемо… Я коли вночі їхав в Польщі, мене теж спинили – за перевищення швидкості. Я пояснив, що поспішаю на похорон батька. Відразу: їдь і постав свічку, але будь обережним. Чужі зрозуміли, а свої…» – дивується поведінці правоохоронців Олександр.

Водій склав скаргу на ім’я керівника луцької патрульної поліції. Старший інспектор відділу моніторингу Павло Радивонік, який прийняв заяву, запевнив, що вивчать відеозаписи із реєстратора і дадуть невдоволеному водієві відповідь.

original-3

У прес-службі патрульної поліції повідомили, що вивчили ситуацію і переконалися: поліцейські діяли правильно.

«Інспектори зупинили водія, який, їдучи вулицею Рівненською, перелаштовувався з однієї смуги в іншу, не увімкнувши покажчик повороту. Коли заїжджав на кільце і з’їжджав з кільця – також не вмикав повороту. Цим ввів в оману інших учасників дорожнього руху» – йдеться у роз’ясненні прес-служби.

«Його зупинили за кільцем – без порушень ПДР. Інспектор відрекомендувався та повідомив, що на водія складуть постанову за ч.2 ст.122 КУпАП. Це тягне штраф 425 гривень», – пояснюють у патрульній поліції.

Після цього, стверджують поліцейські, водій почав поводитись агресивно, комусь телефонував, фотографував патрульних. Сказав, що «думав, що, як завжди, лише попередять».

«Жодних «корків» створено не було, саме винесення постанови зайняло 10-15 хвилин», – запевняють у прес-службі.

«Однак «цирк», влаштований водієм, зайняв близько години часу. Все це зафіксовано на боді-камеру патрульних, зокрема, починаючи від порушення ПДР, коли водій ще їхав, і до завершення цієї розмови, коли водій відмовився підписати постанову», – інформують поліцейські.

І додають: «Якщо він не сплатить штраф в 15-денний термін, його сума подвоїться».

«Жодних порушень ПДР самі патрульні не вчиняли», – запевняють у патрульній поліції.