Ковель: на базі вузлової лікарні відкриють хоспіс

Ковельську лікарню для залізничників переобладнають на хоспіс.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Таку інформацію начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк оприлюднив під час робочої наради щодо подальшого функціонування закладу 12 вересня.

За його словами, в області існує гостра потреба в допомозі невиліковно хворим людям.

На переконання Ващенюка, на цей час в області лише 25 хоспісних ліжок, а має бути щонайменше 110. Тож буде доцільно створити хоспіс на базі «Вузлової лікарні станції Ковель ДТГО «Львівська залізниця».

«Плануємо хоспіс у вісімдесят ліжок. Вписуємося у загальні видатки на нього – 10 мільйонів гривень», – додав Ігор Ващенюк.

Головний лікар залізничної лікарні Наталія Віслогузова повідомила, що нині проблему з працевлаштуванням працівників вузлової лікарні майже вирішили. За словами медика, усього в колективі 223 людини. З них 106 людей згідні працювати в хоспісі, в екстрену медичну допомогу, яка теж функціонуватиме на базі лікарні, заберуть ще понад сімдесят медиків, чотирьох людей працевлаштують в інші заклади. До того ж, є декілька працівників пенсійного віку, які вже підуть на заслужений відпочинок. Лише дев’ятнадцятеро людей поки не визначилися, як їм бути далі.

Нинішню ситуацію в колективі залізничної лікарні головний лікар назвала нормальною.

До слова, пообіцяли й надалі надавати належне медичне обслуговування залізничникам. Зокрема, мер Ковеля Олег Кіндер запропонував створити поліклінічне відділення для проведення медоглядів і обслуговування залізничників. Тож частину людей зможуть працевлаштувати там.

До того ж, як пообіцяла Наталія Віслогузова, надаватимуть стаціонарну допомогу в районах, де  проживають залізничники. «Будуть підписані договори із страховими компаніями і всі пенсіонери-залізничники зможуть лікуватися у районних лікарнях», – запевнила вона.

За словами Віслогузової, медикам треба буде пройти курси, аби працювати лікарем екстреної медичної допомоги або лікарем в хоспісі. Для прикладу, треба буде освоїти основи паліативної допомоги. Натомість тим, хто працюватиме в поліклініці, такі курси не знадобляться.

Своєю чергою, голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик зауважив, що в лікарні на цей час функціонує протезний цех і треба зробити все для його збереження. Адже в умовах війни його діяльність дуже актуальна.

Губернатор додав, що після реорганізації заклад не потребуватиме такої території, яка зараз йому належить. Тож він запропонував сконцентрувати мед коледж, який зараз розкиданий містом, в одному приміщенні.

Окрім того, Олег Кіндер запевнив, що є територія, яка межує зі школою. Тож можна облаштувати там щось, необхідне школі. Тож пропозиції напрацьовуватимуть задля доцільного використання території.

Зрештою ж, учасники наради вирішили, що варто напрацювати проект рішення щодо реорганізації лікарні в заклад комунальної власності й обговорили юридичні аспекти.

«На сесії треба прийняли рішення, щоб передати майновий комплекс в процесі реорганізації і тут же прийняти рішення про його використання. До того ж, варто розглянути питання щодо енергозабезпечення об’єкта: чи це окрема котельня, чи подача від міста», – підсумував очільник Волині.