Луцьк: попросять «відредагувати» рішення щодо лічильників

Зміни до постанови НКРЕКП щодо загально будинкових лічильників попросять внести в Луцьку.

Про це йшлося під час зустрічі 12 вересня.

Нагадаємо, встановлення загальнобудинкових газових лічильників викликало шквал обурення в населення Луцька.

За словами начальника Луцького відділення ПАТ «Волиньгаз» Руслана Сахарчука, загальнобудинковий облік газу передбачено постановою Кабінету Міністрів. Чоловік також розповів, що нині у Луцьку встановили 50 загальнобудинкових лічильників. За його словами, коли люди відмовляються від встановлення таких лічильників, оформляється акт про відмову і йдуть нарахування в подвійних тарифах.

Голова ОСББ «Лучани» Юлія Саботюк апелювала до того, що не можна називати внутрішню інструкцію кодексом. За її словами, в Україні є верховенство права, тому потрібно керуватися законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», а не внутрішніми інструкціями, зокрема Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП.

Народний депутат Ігор Лапін, з ініціативи якого й відбувся захід, запропонував напрацювати зміни до постанови, якими користується ПАТ «Волиньгаз». Голова ради голів ОСББ Луцька Роман Бондарук зауважив, що є такі будинки, де люди за свої кошти встановили індивідуальні лічильники. Також він запропонував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, включити в постанову відшкодування 40% за встановлення індивідуальних лічильників.

Присутні під час зустрічі домовилися запропонувати зміни до постанови НКРЕКП, а саме не нараховувати подвійні штрафи, поки не виключать інвестиційної складової. Лапін пообіцяв тримати на контролі питання та доєднається до зустрічі представників ОСББ в Уряді для ефективної та забезпечити продуктивну розмову.