«Лучеськ півмарафон 2016»: як це було

Забіги на різні дистанції, розваги для малечі, перемоги та поразки – усе це побачили лучани на спортивних змаганнях «Лучеськ півмарафон 2016».

Змагання відбулися у неділю, 11 вересня.

Зранку біля головного конкурсу Східноєвропейського національного університету людно. Незважаючи на пекуче сонце люди зібралися на площі – одні для участі у змаганнях, інші для підтримки.

Реєстрації учасників розпочалася з 8.30 в приміщенні університету. До слова, на дворі організатори залишили чистий банер, на якому кожен міг лишити побажання чи просто підписатися.
Забіги для учасників організували на різні дистанції. Спробувати свої сили лучани та гості міста мали змогу на 5, 10 та 21 кілометр.

Також організатори долучили до забігів наймолодших. Дитячий «напівмарафон» теж різної дистанції – 100, 500 та 1000 метрів.

Забіги проводилися вулицями Луцька за маршрутом: від перехрестя вулиці Паркової та по проспекту Волі до перехресть проспекту Волі та вулиці Задворецької – вулиці Клима Савури – вулиці Івана Огієнка – вулиці Шопена – проспект Волі.

Цікаво, що старт та фініш знаходитимуться в одному місці – навпроти головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Під час півмарафону тимчасово зупинили рух на вулицях, де проводилися забіги. Допомагали у забезпеченні громадського порядку патрульні поліцейські.

Також на території змагань чергували карети швидкої допомоги.

Поки бігуни змагалися між собою гості змагань куштували смаколики від ТМ «Дмитрук». До слова, працівники компанії теж взяли участь у змаганні.

Прохолоджувальні молочні  коктелі пропонував другий спонсор змагань ТзОВ «Радивилівмолоко». До слова, у «бігуном» став і директор товариства Сергій Грисюк,який пробіг 21 кілометр. Аніматори розважали наймолодших – конкурси, пісні та казкові герої.

Парелельно із бігунами на дистанцію вийшли велосипедисти та «лижероллери».

До слова, «лижероллери» (лижи на роликах – ред.) організували і свої нагороди у «заїздах». Цивільний Корпус  «Азов» нагородив медалями учасників. Хлопці розповідають, що організували ці змагання в честь загиблого героя полку «Азов» Андрія Снітка і такі заїзди отримали назву «Кубок Андрія Снітка».

Гостей змагань розважали різноманітні творчі колективи – художня гімнастика, бойовий гопак, карате тощо.

Організатори визначали 5 кращих бігунів на різних дистанціях та за ознакою статті.

Отож в 5-кілометровому забізі серед жінок призерами стали:

1.Анастасія Лєбідь
2. Анастасія Сидоренко
3. Ірина Лисюк
4. Ганна Онищенко
5. Мар’яна Сиротюк

Серед чоловіків на дистанції 5 кілометрів місця розділили наступним чином:

1.Леонід Шелест
2.Сергій Юцишин
3.Микола Чубарик
4.Віталій Гаврилюк
5.Сергій Ковирнов.

10-кілометрова дистанції мала своїх переможців. Серед жінок:

1.Марина Соболевська
2.Катерина Макарук
3.Катерина Ласкаржевська
4.Оксана Хілуха
5.Ірина Бегаль

Серед чоловіків:

1.Ігор Пилипів
2.Микола Гейне
3.Дмитро Демчук
4.Павло Недільський
5.В’ячеслав Моїсеєнко.

Найвитриваліші на дистанції 21 кілометр серед жінок:

1.Оксана Оксенюк
2.Юлія Тарасова
3.Ірина Масник
4.Валентина Мирончук
5.Наталья Якимович

Серед чоловіків:

1.Юрій Русюк
2.Сергій Марчук
3.Олег Якимчук
4.Григорій Хомич
5.Андрій Борис.

Перші 3 призові місця отримали грошову винагороду – 4 тисячі, 3 тисячі та 2 тисячі гривень відповідно.

Участь у забігах приймали люди різні за віком. Так найстаршому учаснику 70 років. Цікаво, що у чоловіка 11 вересня якраз день народження. Він вирішив відсвяткувати його, взявши участь у змаганні, і пробіг 21 кілометр.

Півмарафон об’єднав і людей з різних областей. Переможниця 5-кілометрового забігу Анастасія Лєбідь приїхала із Дніпропетровська. Дівчина уже вдруге в Луцьку і задоволена атмосферою та проведенням змагань.