«Укрсоцбанк» можуть купити росіяни, – Лапін

В умовах війни російський «Альфа-Банк» продовжує економічну експансію в Україні і може купити «Укрсоцбанк».

Про це блозі на Цензор.Нет пише луцький нардеп Ігор Лапін.

Поки в Україні точково воюють з продажем російських товарів, вималювалася небезпека з можливою купівлею одного з банків.

«Російський «Альфа-Банк» продовжує здійснювати економічну експансію в Україні і вже днями закінчує реалізацію угоди про придбання українського «Укрсоцбанку», який належав італійській UniCredit Group. У разі успішного завершення операції, утворюється об’єднання двох банків із сумарними активами у розмірі 85,6 мільярда гривень. Це виводить російську фінансову групу на четверте місце за розміром в Україні. Випереджати їх за розмірами будуть тільки «Приватбанк» (240 мільярдів гривень), а також державні «Ощадбанк» (148 мільярдів гривень) і «Укрексімбанк» (145 мільярдів гривень)», – зазначає Лапін.

За його словами, наразі «Альфа-Банк» активно проводить ревізію активів «Укрсоцбанку», маючи на меті виявити і поглинути дохідні бізнес-структури. Не викликає жодного сумніву те, що надалі, з метою монополізації власного становища на фінансовому ринку України і отримання можливості чинити більший вплив, росіянами будуть створені умови для банкрутства «Укрсоцбанку».

«Незрозумілою для мене в цій ситуації залишається поведінка топ-менеджменту «Укрсоцбанку», який фактично сприяє реалізації планів агресора. Незрозумілою також є позиція Національного банку України, оскільки підривна діяльність російських банків в Україні загрожує економічній безпеці нашої держави. Своєю відстороненістю НБУ фактично сприяє зміцненню позицій російської «Альфа-Груп» на фінансовому ринку України», – йдеться в блозі.

Задля недопущення продажу «Укрсоцбанку» холдинговій компанії «Альфа-Груп» Ігор Лапін підготував та направив звернення керівництву Національного банку України, Антимонопольному комітету України та Незалежній асоціації банків України.

«Вважаю, що державна позиція України має бути чіткою, зрозумілою і єдиною – ми не можемо вести бізнес з країною-агресором і паралельно підставляти наших хлопців під російські кулі на Сході. Тому на сьогодні державні органи мають втрутитись в ситуацію і не допустити продаж «Укрсоцбанку» холдинговій компанії «Альфа-Груп», – стверджує народний депутат.

original