«Народний контроль» Волині вимагає звільнення Матіоса

Фракція «Народного контролю» у Луцькій міській раді підготувала звернення до Генерального прокурора України з вимогою звільнення заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Цей проект рішення розглянуть на 13-й сесії міської ради 28 вересня, – повідомили у прес-службі політсили.

Публікуємо звернення без змін і правок:

 

Звертаємося до вас з вимогою негайно звільнити заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Персона прокурора Матіоса викликає в суспільстві великий негативний резонанс. Адже чиновник, злет кар’єри якого припав на часи правління Януковича та кривавих подій на Майдані, і досі залишається на керівній посаді.

Робота прокурора Матіоса характеризується бездіяльністю в розслідуванні важливих резонансних справ. Досі немає результатів розслідування катастрофи літака ІЛ-76, невдалих військових операцій в Іловайську, Амвросіївці, Дебальцево, не покарано причетних до знищення армії та розкрадання в мінобороні, контрабанди в зоні АТО та багато інших.

Імітація слідства супроводжується фабрикуванням кримінальних справ проти рядових бійців та добровольців в той час, коли високопоставлені чиновники, які фігурують в «завислих» кримінальних провадженнях і діяльність яких призвела до загибелі людей, уникають слідства.

Військова прокуратура України на чолі з прокурором Матіосом під суд привела 51-шу механізовану бригаду і відкрила проти військових кримінальне провадження. Солдатів 51-ої бригади і досі судять кожного, як окрему бойову одиницю. Триває безпрецедентна дискредитація і безпідставний тиск на українських бійців.

Дії військової прокуратури підривають авторитет армії, негативно впливають на обороноздатність України та грають на руку незаконним збройним формуванням на території Донецької та Луганської областей.

Варто додати, що журналісти провели велику кількість розслідувань і виявили статки, які не відповідають офіційним доходам Анатолія Матіоса та його родини, пояснити джерела надходження яких прокурор не зміг, що свідчить про їх корупційний характер.

Виходячи з вищенаведених фактів ми вимагаємо звільнити заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса та розслідування його діяльності на посаді очільника військової прокурори, зокрема фактів кричущої бездіяльності в розслідуванні резонансних кримінальних справ.