У Луцьку встановили камінь, який показує історичну межу міста

У Луцьку на розі вулиць Лесі Українки і Кривий Вал встановили камінь, на якому позначено, що на цьому місці колись проходила межа міста.

На табличці, прикріпленій на пам’ятному знакові, йдеться: «Тут у 16-18 століттях проходила границя міста Луцька та стояла «Нова міська брама» ‒ північний в’їзд до міста, розміщений в його оборонних валах», ‒ пише інтернет-видання Волинь 24.

Встановлення цього каменя передбачене проектом реконструкції вулиці Лесі Українки. Автор ідеї – архітектор Олександр Балан. Як йдеться в поясненні до реконструкції вулиці, ідея встановити камінь з’явилася, «враховуючи історичну складову пішохідної зони».

Пам’ятний знак встановили на місці розміщення у 15-17 століттях «Нових» в’їзних воріт на валах міста. Власне вулиця Кривий Вал отримала свою назву як така, що проходила вздовж границі міста того часу, по абрису оборонних валів.

«Наявність таких історичних елементів разом з вже існуючою та запроектованою міською скульптурою зробить пішохідну зону більш цікавою», ‒ вважають архітектори.

Композицію пам’ятного знака невдовзі мають доповнити мідні пластини, які умовно позначатимуть «пунктиром» межу міста.