У Луцьку просять скасувати навчання школярів у суботу

Лучанка Вероніка Федосова у розділі «Освіта» на сайті Єдиної системи петицій просить скасувати навчання в школах Луцька по суботах.

Про це йдеться на сайті петицій.

Жінка запевняє, що адміністрації кожної школи у місті слід переглянути необхідність навчання дітей по суботах.

«При такій необхідності – заборонити починати перший урок у суботу раніше 9 год. ранку.

Керуючись здоровим глуздом та маючи на меті отримувати у школі знання, а не підривати емоційне та фізичне здоров’я дітей:

  1. Перенавантаженість луцьких шкіл – то проблема міської ради, а не дітей. Тому що при таких темпах житлового будівництва необхідно оперативно відкривати нові школи, а не ущільнювати існуючі та проводити навчання у дві зміни.
  2. Переважна більшість батьків мають п’ятиденний робочий тиждень.
  3. Переважна більшість батьків навіть при п’ятиденному робочому тижні мають початок робочого дня о 9 год.
  4. Діти ходять у школу в першу чергу для отримання знань, і це можливо лише при нормальному фізичному і емоційному стані дитини. Разом з тим втома після п’яти днів навчання і ранній підйом ще й у суботу ніяким чином не сприяє навчальному процесу.
  5. Неповага до прав дітей та неврахування їхніх потреб з боку дорослих породжує неприязнь та відразу до навчального процесу взагалі.
  6. Перевтома та негативні емоції дітей обов’язково будуть мати наслідком підвищення кількості і частоти захворювань у дітей та пропуску уроків.
  7. Також не варто сподіватись, що ті дисципліни, уроки з яких починаються о 8 год. ранку по суботах – засвояться школярами. Так як діти реально ще не прокинулись або й запізнюються на такий перший урок.
  8. Варто очікувати, що свідомі у своїй любові та турботі про дітей батьки самі будуть шукати вихід допомогти своїм дітям та багато дітей просто будуть відсутні по суботах у школі.

Станом на сьогодні, 8 вересня, з 300 необхідних голосів петиція зібрала 25. До кінця збору підписів залишилося 14 днів. Підтримати ініціативу можна тут.