На Волині створять 6 громад

Волинська обласна рада підтримала розширення 6 громад та створення ще 6 у Володимир-Волинському, Горохівському Іваничівському, Ковельському, Локачинському, Луцькому, Маневицькому, Ратнівському,  Турійському та Шацькому районах.

Відповідне рішення депутати ухвалили 8 вересня.

Як йдеться в проект рішення, це рішення  дозволить забезпечити реалізацію процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад з врахуванням історичних, географічних, культурних, соціально-економічних особливостей розвитку Волинської області, що дасть змогу сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

Як розповіла регіональний консультант із комунікацій у волинській області Олена Кузьмич депутати затвердили таке рішення:

 

 

 

Так, обранці волинської громади підтримали пропозицію збільшити Зимненську обʼєднану територіальну громаду, долучивши до неї Березовичівську громаду, у Горохівському районі запропоновано вилучити із Шклинської обʼєднаної територіальної громади Михлинську та Угринівську і приєднати їх до Городищенської громади Луцького району.

Щодо Іваничівського району, то тут планують створити Литовезьку та Поромівську обʼєднані територіальні громади у нових форматах, а ось появу Павлівської громади депутати не підтримали. У Ковельському районі у майбутньому може з’явитися Дубівська ОТГ та збільшиться Голобська громада, шляхом приєднання до неї Радошинську сільську раду.

У Луцькому районі планують створити Княгининівську (колишню Маяківську) обʼєднану територіальну громаду та Городищенську.

А в Маневицькому районі депутати підтримали збільшення Прилісненської обʼєднаної територіальну громаду, за допомогою долучення до неї Городоцької сільської раду, вилучивши її відповідно з Троянівської обʼєднаної територіальної громади.

Також депутати виявилися не проти збільшити Турійську обʼєднану територіальну громаду (приєднавши до неї Купичівську) та Шацьку (шляхом долучення до неї Піщанської територіальної громади).

Щоправда, волинські депутати не прийняли ствердного рішення щодо Локачинської об’єднаної територіальної громади шляхом долучення до неї Привітненської територіальної громади, а в Ратнівському районі поки що не буде Забродівської ОТГ.